Лист з неволі для людини з чуйним серцем: політв'язень Ремзі Бекіров відповів на листа Римми Зюбіної

224
Роздрукувати
Лист з неволі для людини з чуйним серцем: політв'язень Ремзі Бекіров відповів на листа Римми Зюбіної

Орфографія і пунктуація автора збережені

Добрий день, Риммо. Не так давно я дізнався, що Ви взяли участь в акції "Порожні стільці", де зачитали лист, адресований мені. Зізнаюсь, мені було дуже приємно дізнатись, що за тисячі кілометрів від того місця, де я знаходжусь сьогодні, є люди небайдужі до моєї (нашої) біди, є серця, що переживають за нас. Солідарність, співчуття, співпереживання - це ті поняття, почуття, які дуже рідко проявляються в людей. У споживацькому, егоцентричному світі про це часто забувають. На жаль. Дуже приємно, що такі активісти, як ви і ваші колеги проявляють солідарність з нами, в’язнями Кремля. Ви частина нашої Кримської Солідарності - майданчика небайдужих людей, що відстоюють справедливість!

Мене дуже вразили ваші метафори про осінь, дерева, краплі, Океан. Дійсно, краще саджати дерева, ніж людей; дійсно Океан складається з крапель, так само як і перемога потребує багато зусиль (крапель). Почувши Вашу історію про краплі води, мені мимоволі пригадалась одна ісламська історія. Одного разу невіруючі багатобожники вирішили спалити на кострі Посланника Господа Ібрагіма (Авраама). Їм не сподобався заклик цього Пророка до єдинобожжя, до чистоти і правди. Вони (вороги Ібрагіма) зібрали багато дров і розклали велике багаття. В цей момент на допомогу Пророкові прийшла маленька мураха, яка несла краплю води. Птахи, що пролітали згори, дивувались вчинку мурахи. Вони її спитали: "Ти ж знаєш, що твоя крапля не допоможе загасити багаття, чому ти не зупиняєшся? Навіщо ти це робиш?". Мураха відповіла: "Так, можливо моя крапля не врятує Пророка, зате мені буде що відповісти своєму Господеві в Судний день. Я робила те, що було в моїх силах". Підсумком цієї історії стало те, що Господь Світів скасував вогневі властивість спалювати і Пророк Ібрагім залишився цілим і неушкодженим на подив своїм ворогам. Я вважаю, що Ви, Риммо, як і Ваші друзі, колеги - це ті краплі, які допоможуть нам у звільненні за волею Всевишнього. Велике вам дякую за вашу роботу, за вашу солідарність!

Я, як і мої брати, продовжимо свою боротьбу. Ми не зневірюємось і не сумуємо через величезні терміни, які нам загрожують. Ми стійко перенесемо все, що нам належить пройти, адже у нас є віра, є правда і ваша підтримка!

До зустрічі на волі
З повагою, політичний в’язень за віру

Бекіров Ремзі

***

Громадянський журналіст Ремзі Бекіров був затриманий в березні 2019 року за сфабрикованим звинуваченням в участі в "терористичній організації". Він висвітлював численні порушення прав людини в окупованому Криму. Тепер самому Ремзі загрожує 15-20 років за ґратами або навіть довічне позбавлення волі. Акторка Римма Зюбіна написала листа на його підтримку. До Дня порожніх стільців відомі українські письменники, журналісти, актори та музиканти написали листи політв’язням у Криму та на Донбасі. Таким чином вони долучилися до глобальної кампанії зі звільнення заручників Кремля #PrisonersVoice.

Організатори акції: PEN Ukraine і Центр Громадянських Свобод.

14 грудня 2021
224
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: