Підтримайте свободу слова в Україні

 • Чому для нас важлива ваша підтримка?
 • Куди будуть витрачені отримані кошти?
 • Які є способи оплати ?
 • Чи безпечно вказувати номер моєї банківської карти ?
 • Як оформити платіж для щомісячної підтримки Українського ПЕН?

Чому для нас важлива ваша підтримка?

Український ПЕН - це культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників.

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Віримо, що з вашою допомогою Український ПЕН зможе зробити набагато більше!

Куди будуть витрачені отримані кошти?

Український ПЕН є неприбутковою організацією, існує лише за рахунок добровільних пожертвувань та допомоги меценатів. Усі отримані кошти спрямовуються на розвиток проєктів Українського ПЕН, організацію дискусій, літературних премій, фестивалів, які популяризують українську культуру і цінності незалежної журналістики, а також на адміністративні витрати для поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.  Здійснюючи пожертву коштів на конкретний проєкт Українського ПЕН ви надаєте згоду на їх перерозподіл і використання в інших проєктах. Сума пожертви не підлягає поверненню.

Які є способи оплати ?

На сторінці "Підтримати ПЕН" ви можете обрати найзручніший для вас способ зробити внесок на розвиток Українського ПЕН, натиснувши на одну із вкладок з назвою способу оплати:

 • банківською карткою Mastercard/Visa;
 • банківським переказом за вказаними реквізитами;
 • через систему PayPal
 • за допомогою сервісу щомісячної підтримки Patreon

Чи безпечно вказувати номер моєї банківської карти ?

Український ПЕН не зберігає дані банківських карток благодійників. Для операцій грошового переказу благодійником за допомогою банківської карти Український ПЕН користується платіжним рішенням від ПриватБанку (Україна) – LiqPay. За допомогою LiqPay ви можете робити благодійні внески картками Mastercard/VISA в режимі реального часу та бути впевненими про захист персональної інформації.

Відповідно до вимог Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" від 05.04.2001 № 2346-III для юридичних осіб, в тому числі неприбуткових організацій, якою є Український ПЕН, за допомогою сервісів інтернет-еквайрингу (зокрема LiqPay) можна залучати кошти лише в національній валюті України – гривні.

Довідково: переказ валюти та зарахування коштів на валютні рахунки Українського ПЕН можливо лише за умови здійснення міжнародного переказу за допомогою системи SWIFT із власного рахунку Платника на валютний рахунок Одержувача – тобто за банківськими реквізитами міжбанківським переказом. Реквізити Українського ПЕН вказані за посиланням.

Як оформити платіж для щомісячної підтримки Українського ПЕН?

Ви можете підписатися на щомісячний платіж для підтримки Українського ПЕН , який буде списуватися з вашої карти автоматично.

Як це працює:

1. На сторінці "Підтримати ПЕН" у вкладці оплати банківською картою ви зазначаєте у платіжному формулярі суму та періодичність списання коштів.

2. Після цього, банк у визначений Вами термін регулярно перераховуватиме гроші з вашої картки на рахунок Українського ПЕН.

3. Увага! Деякі банки відкривають можливість здійснювати регулярний платіж з карт лише за запитом клієнта.

Якщо Ви не впевнені, що Ваша карта відкрита для регулярних платежів – зв'яжіться з банком (за телефоном підтримки, зазначеному на звороті карти).

Вам потрібно зателефонувати в банк – скажіть оператору, що Ви хочете зробити регулярних платіж і він підключить дану функцію.

Я підписався на щомісячний платіж, але хочу відмовитися від нього, як це зробити?

Якщо ви плануєте відмінити регулярний платіж на підтримку Українського ПЕН, будь-ласка заповніть анкету тут. Ми допоможемо знайти ваш платіж та зробити необхідні зміни.

Щиро дякуємо за вашу допомогу та підтримку.

Як змінити суму допомоги або данні банківської картки для щомісячної підтримки?

Якщо ви плануєте внести зміни до регулярного платежу на підтримку Українського ПЕН, будь-ласка заповніть анкету тут. Ми допоможемо знайти ваш платіж та зробити необхідні зміни.

Як допомогти, якщо я не можу зробити внесок?

Ви можете допомогти Українському ПЕН онлайн. Соціальні мережі — це чудовий спосіб зібрати навколо себе однодумців. Якщо ви активний користувач соціальних мереж, ви можете:

 • запросити своїх друзів підписатися на сторінки Українського ПЕН у Фейсбуці, Інстаграмі, Твітері, Ютубі
 • поділитися нашим сайтом, дописами та розповісти про проєкти Українського ПЕН

Ваша активність збільшує охоплення нашого сайту, сторінок у соціальних мережах та кількість людей, які поділяють наші цінності. Разом ми можемо зробити набагато більше.

Де я можу ознайомитися зі звітом про використання зібраних коштів?

Щороку Український ПЕН готує офіційні звіти, які перевіряють державні органи. Звіти про зібрані та витрачені кошти знаходяться у відкритому доступі на сайті на сторінці "Підтримати ПЕН" у розділі "Фінансові звіти". А річні звіти - на сторінці "Документи" в розділі "Фінансові звіти".

Ви також можете слідкувати за нашою діяльністю на сторінках в соціальних мережах Фейсбук, Інстаграм, Ютуб, Твітер.

Як стати партнером Українського ПЕН?

Якщо ви або ваша організація бажаєте стати партнером Українського ПЕН, надішліть нам запит на співпрацю на ukraine.pen@gmail.com