Чому Україна – це Європа

394
You can read this article in English
Панич Олексій
Панич Олексій
Філософ, перекладач та громадський діяч
Чому Україна – це Європа

Олексій Панич

Історичний доказ.

У 480 році до н.е. грекам було непереливки. Вони щойно зазнали нищівної поразки під Фермопілами. Грецькі поліси сварилися між собою й відмовляли одне одному в допомозі. Перське військо захопило та зруйнувало Афіни. Грецький флот скупчився біля острова Саламін, але стратеги, представники різних полісів, не могли домовитися між собою щодо подальших дій. Перський флот, розташований неподалік, був набагато потужніший та численніший.

І тут перський правитель Ксеркс зробив фатальну помилку: він сунув свій флот у вузьку протоку біля Саламіну, аби завдати грекам останньої нищівної поразки.

Але сталося диво.

По-перше, греки раптом припинили чвари.

По-друге, вони самоорганізувалися.

По-третє, їхній "мурашиний флот", який складався з менших, ніж у персів, але мобільніших суден, обрав розумнішу тактику: оманливим маневром греки спонукали перський флот скупчитися, а потім атакували його одразу зі всіх боків.

У цей момент грецька "децентралізація" перетворилася на стратегічну перевагу: всі кораблі грецького флоту діяли за спільним загальним планом, але під час битви кожен перетворився на самокеровану бойову одиницю.

У битві під Саламіном фактично вирішувалася подальша доля Європи. Якби в ній перемогли перси, грецька цивілізація була б зруйнована (римська також). Ця частина Європи увійшла б до складу Перської імперії.

Але демократична Греція перемогла набагато потужнішу деспотичну Персію.

Так само сьогодні демократична Україна перемагає й переможе деспотичну Росію.

Ми припинили внутрішні чвари.

Ми самоорганізувалися.

Кожне українське місто, кожне селище, кожна група "розлючених громадян" - всі перетворилися на самокеровані бойові одиниці, які діють за спільним загальним планом.

Ось чому Україна – це Європа.

Ось чому український степ - це сьогоднішній Саламін.

Ось чому ми переможемо.

А Росія – це стара деспотична Азія, політичний устрій якої не набагато відрізняється від устрою Перської імперії.

І кінець цієї Російської імперії буде таким же.

Лише настане він набагато швидше.

7 березня 2022
394
Теги: #Війна
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: