"Мереживо" на Хмельниччині: репортаж

82
Роздрукувати
Левкова Анастасія
Левкова Анастасія
Письменниця, редакторка
"Мереживо" на Хмельниччині: репортаж

14-15 червня у рамках проєкту "Мереживо. Літературні читання в містечках України" до Старокостянтинова й Шепетівки, що на Хмельниччині, завітали письменники Максим Беспалов, Марія Титаренко й Анастасія Левкова.

Спілкувалися про початки письменницького шляху, чи важлива авторам профільна освіта, про мандри й водночас бажання жити в Україні, а також про діяльність у час війни. Максим Беспалов поділився тим, як у 7 років продав на вулиці у селі свою першу власноруч зроблену книжку, а Марія Титаренко розповіла, що в дитинстві більше малювала, аніж писала і, хоч зараз навпаки, все ж малює портрети своїх дітей. Слухачі дізналися про проєкт, який веде Марія, www.post-to-stop-war, де є меседжі про російсько-українську війну для 43 країн понад 20-ма мовами, їх можна копіювати й розсилати друзям за кордоном.

У Старокостянтинові було чимало запитань і міркувань про суспільство – про те, чи варто вести пояснювальні розмови з росіянами, звідки в Росії береться така сліпа віра в те, що говорить влада, чи зникне в українців почуття меншовартості. У Шепетівці запитували більше про творчість: чи важливе письменникам "цехове" спілкування, як знати, чи написана тобою книжка варта публікації, чи варто зважати на критику.

Бібліотеки Старокостянтинова й Шепетівки отримали в подарунок книжки: Марії Титаренко "Комунікація від нуля" (спасибі "Видавництву Старого Лева"), Максима Беспалова "Східний Вал" і "Усе, що ви знаєте про Ірландію, – правда, але" та Анастасії Левкової "Спільна мова. Як народжуються і живуть слова". Охочі також мали змогу придбати книжки і зробили це.

Окрім зустрічей з читачами, письменники відвідали Старокостянтинівську фортецю-музей і Музей пропаганди у Шепетівці, реорганізований з колишнього Музею Миколи Островського.

***

Це була перша мандрівка в рамках третього сезону проєкту "Мереживо". Наступна відбудеться 22-23 червня за участі Зої Казанжи та Остапа Сливинського на Тернопільщину: Копичинці, Чортків і Збараж.

21 червня 2022
82
Теги: #Мереживо
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: