"Ваш голос гучний і чистий". Індійські поети на підтримку України

438
You can read this article in English
"Ваш голос гучний і чистий". Індійські поети на підтримку України

Письменники усього світу солідарні з Україною. Їхні голоси – це ще одна гуманітарна "важка артилерія" у цій війні. З ініціативи Українського ПЕН збираємо слова підтримки від письменників різних країн. Нехай слова наснажують, лікують і тримають оборону. Разом – переможемо.

Шанта Ачарая ДіФіл (Оксон) | Shanta Acharya DPhil (Oxon)

"Наскільки ж сумною є ситуація, в якій опинилася Україна, суверенна демократична держава. Щодня я все більше захоплююсь стійкістю українського народу. Складною є політика війни, але вона не виправдовує ні російського вторгнення, ні західного мовчазного потурання. Найголовніше памʼятати, що всі диктатори і тирани зазнають поразки і забуття. Молюся за свободу і збереження України та її надзвичайно хороброго народу."

Танія Чакраборті |Taniya Chakraborty

"Тварина нападає, бо має лиш інстинкт. Поза інстинктом тварини не можуть нічого вдіяти. Але коли люди вдаються до помсти і зла, ми маємо визнати: ми не вершина природи. Пандемія вже наробила нам стільки шкоди. Після цього російське вторгнення в Україну просто якесь безґлуздя. Воно доводить, що хоч ми і люди, інтелект не робить нас кращими. Особливо ця "російсько-українська" війна – просто одностороння зла агресія. Чому інші країни мовчать в цій ситуації? Всіх питаю!! Ми всім серцем повинні підтримати Україну. Я за Україну".

Кавіта А. Джіндал | Kavita A. Jindal

"Гордий народе України
І мої друзі й колеги звідти
Ми разом з вами
Ваш голос гучний і чистий
Вас не знищить жоден агресор".

Ашвані Кумар | Ashwani Kumar

"Поети та письменники Індії одностайно засуджують неправомірне і невиправдане вторгнення Росії на українську територію і висловлюють свою солідарність із народом України. Ми вимагаємо негайно припинити кровопролиття в Україні, відновити демократичну свободу України та її територіальну цілісність. Ми також закликаємо наших колег-письменників по всьому світу надати гуманітарну допомогу всім, кого зачепила війна, в тому числі й письменникам".

Рошель Роткар | Rochelle Potkar

"Заледве закінчилась пандемія, і світ потребує відновлення, а не свіжих ран. Підтримуємо Україну і мир в усьому світі і молимось за безпечне та швидке повернення додому індійських студентів".

Сайма Афрін | Saima Afreen

"Підтримую народ України. Це якийсь жах з-поміж всіх жахів – бачити, що путінські імперіалістичні схеми коштують людських життів, поки ми зі страхом спостерігаємо, як на наших екранах до землі руйнуються вулиці, будинки, сиротинці та ринки, а російські війська поливають їх ракетами, касетними бомбами та з іншої зброї. Історія ніколи не пробачить Путіну того вогню, який він пустив по Україні".

Біна Саркар Еліас | Bina Sarkar Elias

"сили Україні
карма наздожене зло
а вас віднайде мир.

*

ми всі з Україною
ми всі споріднені попри кордони
наша мантра – мир".

Сонет Мондал | Sonnet Mondal

"Пригадую, після відвідин України в 2019 році, наскільки привітними є українці і наскільки прекрасною є кожна частина цієї країни. Україно, підтримую тебе – від цієї мерзенної російської агресії проти тебе!"

Кавіта Камбл | Kavita Kumble

"Ми всі в Індії підтримуємо український народ та мир в Європі. Нехай ця війна припиниться! Мені болить серце за вас, але ваша рішучість, надія та мужність надзвичайно надихають нас усіх. Не здавайтесь. Тримайтесь. Бережіть себе".

Сучасні маратські поети з Індії: Хемант Дівате | Hemant Divate, Саліл Ваг | Saleel Wagh, Санджив Хандекар | Sanjeev Khandekar, Сачін Кеткар | Sachin Ketkar, Manya Joshi | Маня Джоші

"Це нахабне зазіхання на людські цінності і мир. Його потрібно негайно зупинити! Підтримуємо тебе, Україно".

Підготувала Марія Титаренко за безцінної помочі Сонетта Мондала

Переклала Аліна Журбенко

10 березня 2022
438
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: