"Нова політика австрійського уряду щодо Росії - це політика підлабузництва": лист Австрійського ПЕН у справі Сенцова

307
Роздрукувати
"Нова політика австрійського уряду щодо Росії - це політика підлабузництва": лист Австрійського ПЕН у справі Сенцова

Відень, 29.08.2018

imageАвстрійський ПЕН глибоко занепокоєний станом здоров’я ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, чиє голодування триває вже 108 днів. Стан його здоров’я значно погіршився.

Громадянин України Олег Сенцов, який мешкав у Криму, був активістом Майдану та підтримував українських солдатів у Криму продуктами харчування. Після протиправної анексії його було арештовано та вивезено до Росії. Там йому було нав’язане російське громадянство. Його скарги щодо катувань під час арешту ніколи не розглядалися судом. Факт, що йому як цивільній особі після затягнутого на два роки процесу розслідування виніс вирок військовий суд, суперечить нормам міжнародного права. За так звану "терористичну діяльність" Олег Сенцов був засуджений до 20 років ув’язнення та утримується зараз у західносибірському таборі. Вже 108 днів він голодує та вимагає не лише свободи для себе, але й звільнення всіх українських громадян, які утримуються Росією. Згідно з міжнародним правом Крим – це окупована територія, звідки державі-окупанту заборонено вивозити цивільних ув’язнених.

Комітет Writers-in-Prison Австрійського ПЕН вимагає разом із багатьма ПЕН-центрами в усьому світі безумовного звільнення Олега Сенцова. Водночас Австрійський ПЕН висловлює своє неприємне здивування, що австрійський уряд запрошує Володимира Путіна на офіційний візит, але публічно не обмовлюється жодним словом щодо протиправної анексії Криму та стану прав людини у Росії. Крім того, австрійська міністерка закордонних справ запросила Путіна на своє весілля та робить із приватного святкування, що є реверансом перед російським президентом, державний акт. Нова політика теперішнього австрійського уряду щодо Росії є ганебним варіантом імперської політики: це - політика підлабузництва. Цю антиліберальну політику нав’язування дружби варто розглядати як ніж у спину всім старанням волелюбної Європи, яка прагне поваги до прав людини та суверенітету України, чия територіальна цілісність була гарантована Будапештським Меморандумом 1994 року.

Вольфґанґ Мартін Рот, Уповноважений Writers-in-Prison
Гельмут А. Нідерле, Президент

Переклад з німецької - Аліна Онопрієнко.

1 вересня 2018
307
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: