Український ПЕН запускає нову стипендійну програму для письменників, перекладачів та літературних критиків

1278
Роздрукувати
Родіна Ірина
Родіна Ірина
Комунікаційна менеджерка
Український ПЕН запускає нову стипендійну програму для письменників, перекладачів та літературних критиків

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії до України чимало представників літературного сектора опинилися без фінансових можливостей для продовження творчих проєктів. Більшість українських видавництв і друкарень призупинила роботу і відклала заплановані до друку нові твори і переклади, медіа, які були майданчиком для публікації колонок, есеїв та рецензій, теж опинилися у скрутній ситуації і сьогодні не можуть сплачувати гонорари.

Щоб зберегти сталість і тяглість літературного процесу в Україні й надати авторам можливість продовження роботи над важливими проєктами, Український ПЕН за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та New Democracy Fund (Данія) запускає нову стипендійну програму. Вона триватиме з 29 червня до 30 листопада 2022 року.

Заявниками програми можуть стати українські прозаїки, поети, драматурги, есеїсти, перекладачі, літературні критики, що перебувають в Україні або змушені були залишити Україну через війну. Заявки прийматимуться на постійній основі. Їх розгляд і оголошення переможців відбуватиметься раз на два місяці: 3 серпня, 30 вересня та 30 листопада. Підтримані заявки оголошуватимуться публічно на платформах Українського ПЕН.

Зацікавлені учасники мають заповнити аплікаційну форму. Рішення про підтримані заявки ухвалюватиме журі у складі 5 осіб. До його складу входять: Ростислав Семків, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Тетяна Огаркова та Оксана Луцишина.

Загалом до кінця 2022 року в межах програми буде надано 100 стипендій розміром 30 000 грн кожна.

Кожен автор може подати лише одну заявку в рамках програми та отримати стипендію лише один раз.

29 червня 2022
1278
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: