Український ПЕН передав книжки зруйнованій російськими окупантами Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва

257
Роздрукувати
Родіна Ірина
Родіна Ірина
Комунікаційна менеджерка
Український ПЕН передав книжки зруйнованій російськими окупантами Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва

16 листопада команда Українського ПЕН передала зруйнованій російськими окупантами Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва кількасот книжок для дітей і підлітків, які вдалося зібрати під час акції солідарності.

Благодійний збір книжок тривав із 26 жовтня до 12 листопада і був організований Українським ПЕН спільно з волонтерськими об'єднаннями "Балсанка" та ЧОМГО "Світанок". Завдяки небайдужим українцям, бібліотекам, видавництвам та науковим установам бібліотека отримала кількасот книжок українською та англійською мовами, які надійшли з Києва, Львова, Луцька, Запоріжжя, Чернівців, Харкова, Івано-Франківська та Чернігова. До багатьох посилок додавали листи підтримки.

"Серед тих книжок, які надходили або з окремими листівками, або з поясненнями, від кого цей подарунок, є Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая. Це була одна з найбільших посилок, які ми отримали – 5 коробок книжок для дітей і підлітків англійською мовою. Це спеціальна добірка, яку колеги з наукової установи хотіли передати для Чернігова", – розповіла в коментарі для Суспільне Чернігів виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

Книжки потраплять до читачів незабаром, коли бібліотекарі зроблять опис отриманих видань.

Також у рамках акції ПЕН організував у Чернігові зустріч з письменниками Світланою Поваляєвою та Іваном Андрусяком.

Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва – унікальна пам‘ятка архітектури, побудована наприкінці ХІХ століття, також відома як Будинок Тарновського. У березні 2022 року бібліотека стала однією з перших культурних пам‘яток, яка була зруйнована внаслідок ракетного удару росіян. Окупанти пошкодили не лише будівлю, а й знищили більшу частину книжкових фондів, які у ній зберігалися. Нині Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва тимчасово переїхала в інше приміщення.

18 листопада 2022
257
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: