Андрусяк Іван

Андрусяк Іван

Поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач

Народився 28 грудня 1968 р. в с. Вербовець Косівського району Івано-Франківської області. Поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач.

Увійшов у літературу на початку 1990-х як учасник літературного угруповання "Нова дегенерація", до якого також входили Степан Процюк та Іван Ципердюк. Критика вважає його одним із чільних поетів покоління "дев'ятдесятників". Прихильник герметичного поетичного дискурсу, творча еволюція – від неомодерністських, декадентських мотивів ранньої творчості до символічно-асоціативного письма, витриманого в рамцях неомодерного світовідчуття, але класичної поетичної форми. Виробив власну впізнавану поетичну манеру, базовану на метафоризмі ("Андрусяк пише метафорою, якої нема" – Т. Девдюк, "Критика"), яку критика називала "плаваючою семантикою" (А. Дністровий, "Книжник-review").

Проза Івана Андрусяка характеризується як "густа" символічна метафорика з активним використанням діалектів. Тематично автор досліджує психологію людини в символічно-межових ситуаціях на матеріалі Гуцульщини 1940-50-х років. Із 2000 р. активно виступає як літературний критик (часописи "Книжник-review", "Книжковий огляд", "Кур'єр Кривбасу", "Кальміюс", "Березіль", "Сучасність" та ін.), аналізуючи здебільше поезію й обстоюючи моральні принципи в літературі та розмежування "високого письменства" й "попси".

Член НСПУ і АУП. У листопаді 2011 р. став членом українського центу ПЕН-клубу. Мешкає в містечку Березань на Київщині.