Український ПЕН став партнером британського мистецького видання Treasures of Ukraine

681
You can read this article in English
Родіна Ірина
Родіна Ірина
Комунікаційна менеджерка
Український ПЕН став партнером британського мистецького видання Treasures of Ukraine

У британському видавництві Thames and Hudson вийшла книга "Скарби України: культурна спадщина народу" (Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage). У ній зібрано 220 кольорових зображень найважливіших мистецьких творів та архітектурних монументів від доісторичних часів донині.

"Демонструючи понад сотню об’єктів і будівель – від візантійських ікон і дерев’яних церков до золотоверхих соборів, народного мистецтва й авангардних шедеврів – книга "Скарби України" розповідає про багате мистецтво та спадщину країни, яка зараз зазнає руйнування та спустошення.

Про значення творів мистецтва розповідають відомі художники, куратори та критики, розкриваючи складну історію нації та її вплив на сьогодення. Від розвитку давніх культур, таких як Трипілля та Скіфія, до ранніх держав, таких як Київська Русь і козацька Гетьманщина, до світанку модернізму та вражаючих сучасних картин і політичних творів мистецтва, що створюються сьогодні, "Скарби України" нагадують нам, що мистецтво та пам’ятники є потужними джерелами колективної пам'яті та ідентичності", – йдеться в анотації до видання.

Передмову до книги "Скарби України" написав письменник і президент Українського ПЕН Андрій Курков. Тексти для восьми розділів 256-сторінкового видання написали Андрій Пучков, Крістіан А. Раффенспергер, Діана Клочко, Максим Яременко, Аліса Ложкіна, Мирослава Мудрак та Олександр Соловйов. Упорядниця видання – Вікторія Бурлака.

Усі кошти, отримані від продажу книги, будуть передані для стипендійної програми ПЕН на підтримку письменників, що опинилися у скрутній ситуації через війну Росії проти України, та для відновлення пошкоджених українських музеїв.

Видання коштує £25.00. Його можна придбати на сайті видавництва Thames and Hudson або замовити на Amazon.

Видавництво Thames & Hudson було засновано 1949 року Вальтером та Евою Нойрат. Вони поставили собі за мету створити "музей без стін" і зробити мистецтво та наукові дослідження найкращих учених світу доступними для читачів з усього світу. Нині Thames & Hudson – одне з провідних світових видавництв ілюстрованих книг, яке випустило в друк понад 2 000 видань. Воно публікує книжки з усіх напрямків візуальної творчості: мистецтва (образотворчого, прикладного, декоративного, театрального), архітектури, дизайну, фотографії, моди, кіно та музики, а також археології, історії та поп-культури.

Дякуємо за сприяння у підготовці книги Міжнародному ПЕН та особисто виконавчій директорці Романі Качолі.

Фотографії: Instagram / @thamesandhundson
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: