Огаркова Тетяна

Огаркова Тетяна

Літературознавиця, журналістка, есеїстка

Українська літературознавиця, журналістка, есеїстка. Народилася 27 червня 1979 року в місті Кам’янець-Подільський, Хмельницька область, Українська РСР.

Отримала вищу освіту в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" за спеціальністю культурологія. У 2002 році отримала стипендію французького уряду для навчання в університеті Париж ХІІ Валь-де-Марн (Paris XII Val-de-Marne University), у 2007 році захистила дисертацію та здобула ступінь доктора філософії у галузі літературознавства (PhD) у цьому ж університеті.

Захищена дисертація лягла в основу книги, виданої французькою мовою у видавництві Peter Lang в Берні (Швейцарія) у 2010-му році: Une autre avant-garde: la métaphysique, le retour à la tradition et la recherche religieuse dans l'oeuvre de René Daumal et de Daniil Harms ("Інший авангард: метафізика, повернення до традиції та релігійні пошуки в творчості Рене Домаля та Даниїла Хармса").

З 2006-го року викладає історію французької літератури, а також теорію літератури та історію європейського літературного аванґарду в "Києво-Могилянській академії". Пише есеї на тему історії французької літератури, історії авангарду та теорії літератури.

На початку 2010-х стажувалася за програмою COIMBRA в Женевському університеті, а також за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта (University of Arkansas, Fayetteville, AR).

З 2013-2014 активно підтримувала події на Майдані. Відтоді, окрім науки та викладання, займається громадською та журналістською діяльністю: у 2014-2015 мала проекти серії публікацій для "Української Правди", з 2015-го року координує міжнародний відділ Українського кризового медіа-центру (УКМЦ), де готує тексти про Україну для іноземної аудиторії. З 2015-го працює журналісткою hromadske.ua, де є авторкою публікацій на міжнародну тематику у програмі "Світ", а з 2019-го веде цикл інтерв’ю "Життя інших" про людей з різними життєвими траєкторіями, виборами та цінностями.

Публікації автора на сайті ПЕН: