Семків Ростислав

Семків Ростислав

Літературознавець, літературний критик, перекладач, видавець

Народився 6 червня 1975 р. в Тернополі. Український літературознавець, літературний критик, перекладач, видавець, доцент Національного університету "Києво-Могилянська Академія".

У 1992 – закінчив Тернопільську школу № 3.

У 1992–1997 – здобув ступінь бакалавра у Тернопільському державному педагогічному університеті (нині національний) за спеціальністю "Вчитель української мови та літератури, англійської мови".

У 1997–1999 – навчався на магістерській програмі "Філологія. Теорія, історія української мови та компаративістика" у Національному університеті "Києво-Могилянська академія".

У 1999–2002 – аспірант Національного університету "Києво-Могилянська академія".

У 2002 – захистив дисертацію за спеціальності 10.01.06. Теорія літератури на тему "Іронія як принцип художнього структуротворення", отримав ступінь кандидата філологічних наук.

З 2013 року – докторант за спеціальністю "Теорія літератури".

Трудова діяльність

Від 2001 року – старший викладач, а пізніше – доцент кафедри літературознавства Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Викладає курси "Теорія літератури", "Вступ до компаративістики", "Новітні методи інтерпретації", "Сатира і гумор у європейських літературах", "Література американського кіберпанку".

Від 2003 року – директор видавництва "Смолоскип".

Стажувався в Гарвардському університеті, у Верховній Раді України, у Комітеті з питань свободи слова та інформації.

Член журі "Книга року ВВС–2012".

Автор наукових статей у фахових періодичних виданнях, часописі "Критика" та газеті "Дзеркало тижня", оглядів і рецензій на літературному порталі "ЛітАкцент" та в журналі "Український тиждень".

Автор художніх та наукових перекладів (романів "Білі зуби" Зеді Сміт (у співавторстві з Наною Куликовою), "Все ясно" Джонатана Сафрана Фоера, монографії "Західний канон" Гарольда Блума (у співавторстві з Ольгою Радомською та ін.).

Є членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з грудня 2016).

Публікації автора на сайті ПЕН: