Сливинський Остап

Сливинський Остап

Віцепрезидент

Народився 1978 р. у Львові. Поет, перекладач, літературознавець, есеїст. Закінчив слов’янську філологію у Львівському національному університеті імені Івана Франка (спеціальність – болгарська мова і література).

Автор п’яти поетичних збірок, численних есе, колонок, рецензій, оглядів в українській та закордонній періодиці. Твори перекладені 16-ма мовами.

Перекладає художню і наукову літературу з англійської, білоруської, болгарської, македонської, польської, російської мов. Серед, авторів, яких перекладав, є Вільям Карлос Вільямс, Дерек Волкотт, Роберт Блай, Чарльз Сімік, Чеслав Мілош, Анджей Стасюк, Ольга Токарчук, Марек Бєньчик, Міколай Лозінський, Іґнацій Карпович, Ґеорґі Ґосподінов, Теодора Дімова.

Автор альтернативного путівника по Львову "Awesome Lviv" (Київ: Основи, 2016; разом з Анною Процук), упорядник антології "Український поетичний авангард"

Був співорганізатором міжнародного літературного фестивалю-симпозіуму "Скрипти / Inscriptis" (2003—2005), координатором Міжнародного літературного фестивалю в рамках Форуму видавців у Львові (2006–2007), співкоординатором фестивалю "Дні перекладу" (Київ, 2015). Останніми роками в рамках Форуму видавців у Львові координував спеціальний проект "Література проти агресії" (2016) та цикл публічних інтерв’ю "Історії іншості" (2016, 2018; розмови з письменниками та інтелектуалами, що мають досвід соціального відчуження). Учасник багатьох літературних та перекладацьких подій в Україні і за кордоном.

Член редколегії польсько-українсько-німецького літературного часопису "Радар" (2010-2013), польсько-українського наукового часопису "Granice", українського наукового збірника "Проблеми слов’янознавства". В 2016-2017 рр. був членом журі літературної премії "ЛітАкцент року".

Співавтор і учасник синтетичних мистецьких проектів і перформансів: "Чотири сторони світла" (2003, спільно з музикантами Богданом Сегіним, Настею та Юлею Яремчук), "Приготування" (2015, спільно з композитором Богданом Сегіним, відеорежисеркою Ольгою Фразе-Фразенко), "Зимовий король" (2018, у співпраці з хореографом Ярославом Кайнаром). Як вокаліст брав участь в етно-джазових проектах разом зі співачкою Уляною Горбачевською.

Кандидат філологічних наук, працює у Львівському національному університеті ім. І. Франка.

Публікації автора на сайті ПЕН: