Український ПЕН розпочинає третій сезон проєкту "Мереживо"

839
You can read this article in English
Український ПЕН розпочинає третій сезон проєкту "Мереживо"

Український ПЕН відновлює проєкт "Мереживо. Літературні читання в містечках України". З червня по листопад 2022 року українські письменники виступлять перед читачами в містечках 9 регіонів: Буковини, Вінниччини, Закарпаття, Кіровоградщини, Львівщини, Прикарпаття, Тернопільщини, Хмельниччини та Черкащини.

Проєкт реалізується за підтримки The New Democracy Fund в рамках співпраці з Danish cultural institute.

Наразі свою участь у третьому сезоні проєкту підтвердили українські автори Максим Беспалов, Ольга Герасим'юк, Тамара Горіха Зерня, Зоя Казанжи, Вахтанґ Кебуладзе, Андрій Любка, Катерина Міхаліцина, Мар’яна Савка, Ростислав Семків, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Юлія Стахівська та Марія Титаренко.

Нагадаємо, що Український ПЕН розпочав проєкт "Мереживо. Літературні читання в містечках України" 2019 року. Головна мета "Мережива" – підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у спільне з великими містами культурне поле. Курує проєкт письменниця, редакторка, культурна менеджерка Анастасія Левкова.

2019 року в рамках двох сезонів проєкту українські письменники відвідали 19 містечок у 9 регіонах: Берегове й Мукачеве Закарпатської області, Ізмаїл та Кілію на Одещині, Ізюм і Чугуїв на Харківщині, Генічеськ і Новоолексіївку Херсонської області, Бердянськ і Мелітополь на Запорожжі, Бахмач і Батурин на Чернігівщині, Козельщину, Кобеляки та Кременець на Полтавщині, Вознесенськ і Первомайськ у Миколаївській області, Новомосковськ і Кам’янське на Січеславщині. У заходах узяли участь Вікторія Амеліна, Іван Андрусяк, Андрій Бондар, Галина Вдовиченко, Павло Вольвач, Марина Гримич, Анатолій Дністровий, Міла Іванцова, Катерина Калитко, Павло Коробчук, Олег Коцарев, Андрій Курков, Мирослав Лаюк, Ірен Роздобудько, Ірина Цілик, Артем Чапай, Артем Чех, Петро Яценко. Проєкт відбувався за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Благодійного фонду "Smart Foundation".

"У рамках перших сезонів "Мережива" ми ставили собі за мету активізувати культурне життя в районних центрах України, створити мережу зв’язків між авторами і культурними менеджерами в різних регіонах країни, які б далі продовжували цю роботу у своїх містечках. Часто учасники "Мережива" були першими сучасними письменниками, які приїздили до цих райцентрів, – розповідає ініцаторка проєкту, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. – Нині ж, коли Росія веде жорстоку війну проти нашої країни і коли через війну було перенесено більшість головних культурних подій в Україні, ми хочемо, щоб "Мереживо" стало майданчиком для проговорення і фіксації досвіду нашої боротьби, простором підтримки і взаємодії".

Першу поїздку в рамках третього сезону "Мережива" заплановано 14-15 червня на Хмельниччину: письменники Максим Беспалов та Марія Титаренко відвідають Старокостянтинів і Шепетівку.

У зв’язку з воєнним станом в Україні головним пріоритетом під час організації поїздок буде безпека учасників та відвідувачів подій. Перелік містечок і графік заходів може бути змінено у разі загострення або послаблення воєнної загрози в котромусь із запланованих регіонів.

7 червня 2022
839
Теги: #Мереживо
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: