Замість Нью-йоркського фестивалю – збір коштів на захист Нью-Йорка на Донеччині

215
Роздрукувати
Замість Нью-йоркського фестивалю – збір коштів на захист Нью-Йорка на Донеччині

Нью-йоркський літературний фестиваль на Донеччині відкладається через війну: письменники та читачі збирають кошти на захист Нью-Йорка.

"Ми, команда Нью-йоркського Літературного Фестивалю, планували проводити поетичні читання та конкурс есе для дітей в смт Нью-Йорк на Донеччині. Але росіяни руйнують наш Нью-Йорк та інші чудові українські міста й містечка, вбивають дітей і нищать бібліотеки. Тому ось уже понад три місяці нам знову, як і в 2014-му, не до поетичних читань ми волонтеримо, щоби втримати й звільнити всі українські міста, від Старобільська до Бахчисарая. Ми вирішили об'єднати наші зусилля задля спільної мети",  йдеться у пості на сторінці Нью-йоркського літературного фестивалю.

Команда волонтерів, яка об’єдналася навколо Нью-йоркського літературного фестивалю, з 24 лютого допомагає воїнам 30-ї бригади, артилерійському реактивному дивізіону 24-ї ОМБР, підрозділам 80-ї окремої десантно-штурмової бригади та іншим. Наприклад, Марія Стецюк, яка в мирному житті є журналісткою, з березня допомагає купувати та переганяти на схід автомобілі для ЗСУ. Вікторія Амеліна та Катерина Міхаліцина від лютого займалися зокрема закупівлями та сортуванням медичних засобів. А Олександр Міхаліцин та Віталій Андрушко купили бус та розвозять допомогу військовим підрозділам. 

Взяти участь у акції погодилися відомі поети та поетки, зокрема Галина Крук, Любов Якимчук, Остап Сливинський, Світлана Поваляєва, Катерина Міхаліцина, яка водночас є співорганізаторкою, та Ія Ківа. 

"Остап Сливинський не писав поезію від початку війни, лише волонтерив, – каже одна з організаторок Вікторія Амеліна, – але задля збору для ЗСУ Остап погодився вперше з 24 лютого спробувати написати вірш. Коли я говорила про акцію зі Світланою Поваляєвою, вона вирішила спробувати віршами привернути увагу до полонених, зокрема Тайри, Юлії Паєвської, яка знаходиться в полоні з 16 березня. Здається, ця акція, яку ми придумали, принаймні відроджує в наших поетах і поетках відчуття, що слово не безсиле навіть тепер. Хочеться, щоби і результат збору це довів, звісно".

Вірші для акції можна буде читати за хештегом #FightThemWithPoetry.

***

Реквізити

Моно:
За банківськими реквізитами
Отримувач: Ваврик Тетяна Володимирівна
IBAN
UA853220010000026200328528337

Поповнення картки:
5375 4115 0588 7922

PayPal:
ny.fest.ua@gmail.com

#FightThemWithPoetry

***

Нью-йоркський літературний фестиваль вперше відбувся в смт Нью-Йорк на Донеччині у жовтні 2021-го року, за кілька кілометрів від лінії зіткнення. Учасниками першого фестивалю стали, зокрема Сергій Жадан, Олег Каданов, Олена Стяжкіна, Руслан Горовий, Олексій Чупа, Галина Крук, Олена Гусейнова, Тетяна Пилипець та Сашко Дерманський. У січні 2022-го школярі з Донеччини, переможці конкурсу есе від Нью-йоркського літературного фестивалю, побували в освітній поїздці до Києва та Львова. Фестиваль активно співпрацює з локальною ГО "Ініціативна молодь українського Нью-Йорка". Зараз більшість дітей та волонтерів зі смт Нью-Йорк в евакуації, однак деякі з них і надалі залишаються на лінії вогню.

1 червня 2022
215
Теги: #Війна
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: