Савка Мар'яна

Савка Мар'яна

Поетеса, дитяча письменниця, літературознавиця, публіцистка

Народилася 1973 р. в м. Копичинці Тернопільської області. Українська поетеса, дитяча письменниця, літературознавиця, публіцистка, головна редакторка і співзасновниця "Видавництва Старого Лева", перекладачка, громадська діячка.

У юності займалася співом і театром. Закінчила Львівський державний університет ім. Івана Франка. У студентські роки належала до жіночого літературного угруповання ММЮННА ТУГА (за першими літерами імен: Мар'яна Савка, Маріанна Кіяновська, Юлія Міщенко, Наталка Сняданко, Наталя Томків і Анна Середа).

Закінчила театральну студію при Львівському театрі ім. Леся Курбаса. Працювала молодшим науковим співробітником Центру періодики Львівської наукової бібліотеки імені Василя Стефаника, а також літературним редактором та культурним оглядачем щоденної газети "Поступ".

13 грудня 2001 року разом з тодішнім чоловіком Юрієм Чопиком заснувала у Львові "Видавництво Старого Лева".

Авторка кількох книжок для дітей: "Чи є в бабуїна бабуся?" (2003), книжка-картонка "Лапи і хвости" (2005), "Казка про Старого Лева" (2011), "Босоніжки для стоніжки" (2015), книжка-картонка "На болоті" (2015), "Тихі віршики на зиму" (2015).

Поезія друкувалася в літературних журналах та альманахах "Сучасність" (Київ), "Світовид" (Київ – Нью-Йорк), "Кур'єр Кривбасу" (Кривий Ріг), "Четвер" (Івано-Франківськ; Львів), "Плерома" (Івано-Франківськ), "Nemunas" (Вільнюс), "Королівський ліс" (Львів), "The Ukrainian Quarterly" (New York) та ін. Присутня в кількох поетичних антологіях, зокрема, в антології одинадцяти поеток "Ми і Вона" та антології "Метаморфози. Десять найкращих українських поетів останніх десятих років".

Публікації автора на сайті ПЕН: