Володимира Єрмоленка обрано новим президентом Українського ПЕН

1115
You can read this article in English
Володимира Єрмоленка обрано новим президентом Українського ПЕН
Фото: Валентин Кузан

Під час Загальних Зборів Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу, які відбулися 10 листопада 2022 року, філософа, письменника і журналіста Володимира Єрмоленка було обрано президентом організації. Віцепрезидентами Українського ПЕН стали журналістка, телеведуча Мирослава Барчук та поет, перекладач Остап Сливинський.

Також під час Зборів члени ПЕН обрали нову Виконавчу Раду організації, до якої ввійшли Алім Алієв, Мирослава Барчук, Лариса Денисенко, Ігор Козловський, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Марко-Роберт Стех та Артем Чапай. Окрім того, Оля Гнатюк стала радницею новообраного президента.

Згідно зі Статутом організації, президент та члени Виконавчої Ради виконують свої обов’язки протягом 2-річного терміну. Згодом президент може бути переобраним ще на один 2-річний термін.

Виконавчою директоркою Українського ПЕН із 2018 року є журналістка та культурна менеджерка Тетяна Терен.

Володимир Єрмоленко – український філософ, письменник і журналіст, доктор політичних студій. Старший викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія". Експерт ГО "Інтерньюз-Україна", головний редактор UkraineWorld. 2020 року разом із журналісткою Тетяною Огарковою створив подкаст Kult, присвячений визначальним епохам в історії культури та культовим авторам, які мали великий вплив на розвиток літератури й культури. Автор численних статей про Україну, Європу та світові процеси в українських та іноземних медіа. Автор книжок "Оповідач і філософ: Вальтер Беньямін та його час" (2011), "Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури" (2015), "Ловець океану. Історія Одіссея" (2017), "Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть" (2018). Лауреат Премії імені Юрія Шевельова (2018) та Премії імені Петра Могили (2021).

До Володимира Єрмоленка Український ПЕН очолювали Андрій Курков (2018-2022), Микола Рябчук (2014-2018), Мирослав Маринович (2010-2014), Євген Сверстюк (1993-2010) та Микола Вінграновський (1989-1993).

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників. Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу був створений 1989 року і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Діяльність ПЕН в Україні спрямована на захист свободи слова та прав авторів; популяризацію української літератури та культури; відстоювання цінностей і стандартів незалежної журналістики та налагодження міжнародного культурного співробітництва. Український ПЕН є засновником або співзасновником Премії імені Василя Стуса, Премії імені Юрія Шевельова, Премії імені Георгія Ґонґадзе та Drahomán Prize. Організація налічує 145 членів та членкинь.

10 листопада 2022
1115
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: