Єрмоленко Володимир
Фото: Данило Павлов

Єрмоленко Володимир

Президент Українського ПЕН

Український філософ, письменник, журналіст. Народився 1980 року в Києві.

У 2002 році закінчив НаУКМА, 2003 — Центрально-європейський університет (Будапешт). У 2011 році захистив докторську дисертацію в Школі вищих досліджень із суспільних наук (EHESS, Париж). Викладає у Києво-Могилянській академії. Як редактор і перекладач брав участь у проекті видання українською мовою Європейського словника філософій в 5 томах.

Від 2009 року – директор європейських проектів ГО "Інтерньюз-Україна". Від 2015 року – журналіст hromadske.ua. Ведучий тижневика "Громадське. Світ". Від 2017 року – один із ініціаторів та головний редактор ініціативи UkraineWorld. Колумніст журналу "Країна".

Від 2018 року – член Наглядової ради Українського інституту.

З 2020 року разом з Тетяною Огарковою започаткував подкаст Kult, присвячений визначальним епохам в історії культури та культовим авторам, які мали великий вплив на розвиток літератури й культури.

Автор численних статей про Україну, Європу, світові процеси в українській та міжнародній пресі (hromadske.ua, gazeta.ua, ukraineworld.org, Le Monde, Atlantic Council, Financial Times, Newsweek, EUObserver, Euractiv, Die Welt та ін.). Часто коментує українські події міжнародній пресі (The Economist, Le Monde, Radio France International, France 24, Suedeutsche Zeitung, La Croix, Mediapart та ін.).

Виступав з відкритими лекціями на проектах EU Study Days, Києво-Могилянської бізнес-школи, Школи політичних студій, Української академії лідерства, Відкритого університету Майдану, Книжкового арсеналу тощо.

Публікації автора на сайті ПЕН: