Кримськотатарських громадянських журналістів і активістів засудили до 14 і 13 років колонії

453
You can read this article in English
Кримськотатарських громадянських журналістів і активістів засудили до 14 і 13 років колонії
Фото: Кримська солідарність

Південний окружний військовий "суд" в російському Ростові-на-Дону виніс "вирок" пʼятьом активістам "Кримської солідарності". Їх визнали винними в "терористичній діяльності" та "спробі захоплення влади". Про це повідомив громадський рух "Кримська солідарність".

Громадянських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова засудили до 14 років колонії суворого режиму, активістів Енвера Аметова та Яшара Муедінова – до 13 років. Ніхто з них своєї провини не визнав.

Політвʼязні проведуть у вʼязниці 4 роки, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Обмеження включають: заборону залишати місце постійного проживання з 22:00 до 6:00, залишати територію муніципального утворення, змінювати місце проживання, відвідувати місця проведення масових заходів та брати в них участь. Засуджені зобов’язані двічі на місяць реєструватися в кримінально-виконавчій інспекції.

Усіх пʼятьох політвʼязнів затримали 27 березня 2019 року в окупованому Росією Криму, під час наймасовіших обшуках у будинках кримських татар у мікрорайонах Сімферополя Кам'янка та Строганівка. Тоді за звинуваченням у тероризмі, а саме в забороненій у Росії організації "Хізб ут-Тахрір", затримали 25 осіб. Кримінальну "справу" безпрецедентно розділили на 5 пʼятірок підсудних. Майже всі затримані були громадянськими журналістами чи громадськими активістами. Політв'язні активно відвідували суди над кримськими татарами, вели журналістські стріми, висвітлювали проведення обшуків у будинках своїх співвітчизників.

Нагадаємо, громадянські журналісти Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв та Осман Аріфмеметов – учасники проєкту #SolidarityWords Українського ПЕН та Центру прав людини ZMINA. Їхні історії ми розповідали у проєкті "Люди з порожніх стільців" спільно з Читомо. Матеріали про Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова можна прочитати за посиланнями.

24 листопада 2022
453
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: