Відкрите звернення Міжнародного фонду "Відродження" до Наглядової ради і Правління НСТУ

281
Роздрукувати
Відкрите звернення Міжнародного фонду "Відродження" до Наглядової ради і Правління НСТУ

Український ПЕН солідаризується зі зверненням Міжнародного фонду "Відродження" до Наглядової ради і Правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" та закликає Наглядову раду ПАТ "НСТУ" провести повторне відкрите засідання, на якому сторони конфлікту могли б публічно викласти свої аргументи.

Відкрите звернення Міжнародного фонду "Відродження" до Наглядової ради і Правління НСТУ

Шановні колеги,

Рішення Наглядової ради ПАТ НСТУ від 31 січня 2019 р. щодо дострокового припинення контракту Голови Правління ПАТ НСТУ Зураба Аласанії сколихнуло суспільство і стало інституційним викликом незалежному мовленню в Україні.

Оскільки Наглядова рада та Правління є організаційним кістяком НСТУ, їхній конфлікт підриває довіру до інституції Суспільного мовлення загалом і може спричинити далекосяжні наслідки, що ставлять під сумнів багаторічні зусилля політиків, громадськості та журналістів щодо створення в Україні Суспільного мовлення як необхідної в сучасному демократичному світі інституції.

Особливості процедури, що була застосована при розгляді питання про звільнення Голови Правління змусили багатьох фахівців, в тому числі й членів Наглядової ради, сумніватися у дотриманні відповідних норм. Зокрема, це стосується процедури внесення пункту про відставку Голови у порядок денний, оголошення розгляду даного пункту закритим, формулювання відповідного проекту рішення, відсутності часу на ознайомлення з критичними матеріалами, ненадання можливості аргументованого захисту Головою Правління своєї позиції, непроведення повноцінних дебатів членів Наглядової ради.

Поспішність та непрозорість процесу прийняття ухвалених рішень не дозволяють сподіватись на широке суспільне визнання їхньої легітимності навіть після того, як відповідний протокол Наглядової ради буде оприлюднений.

Ми не піддаємо сумніву право Наглядової ради діяти в межах своїх повноважень, в тому числі щодо дострокового припинення контракту Голови Правління. Однак наголошуємо, що такий інструмент в руках Наглядової ради – це крайній захід, який не мав би застосовуватися поспіхом, у закритому режимі, без публічного обговорення і реалізованого права іншої сторони на аргументований захист.

Ми впевнені, що вірний шлях до вирішення кризи лежить у відкритій, публічній процедурі і чесній змагальності аргументів. Закликаємо Наглядову раду та Правління підтримати пропозицію щодо проведення відкритого засідання Нагдядової ради на якому сторони конфлікту могли б публічно викласти свої аргументи, із подальшим винесенням коректно сформульованого питання на повторне голосування.

Прийняте у такий спосіб рішення, яким би воно не було, спроможне відновити довіру суспільства і повернути взаємодію управлінських ланок Національного Суспільного Телебачення України у конструктивне русло.

Готові надалі сприяти процесу зміцнення суспільного мовлення в Україні.

Виконавчий директор
Олександр Сушко
Голова Правління
Ольга Айвазовська

Звернення підписали:

Поки нікого
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: