Український інститут у Лондоні у партнерстві з Українським ПЕН та Українським інститутом організовує онлайн-резиденцію UKRAINE LAB

249
Роздрукувати
Український інститут у Лондоні у партнерстві з Українським ПЕН та Українським інститутом організовує онлайн-резиденцію UKRAINE LAB

Український інститут у Лондоні у партнерстві з Українським ПЕН та Українським інститутом організовує UKRAINE LAB – онлайн-резиденцію для шести письменників/ць на ранніх етапах кар’єри з України та Великої Британії. Резиденція забезпечить фінансову підтримку та професійний розвиток для написання текстів у жанрі творчий нон-фікшн, що розглянуть світові виклики через призму України. Цей проєкт створено за підтримки Британської Ради та Українського інституту в рамках Сезону культури Велика Британія / Україна 2022. Дедлайн подачі заявок: 21 березня 2022.

Про Українську лабораторію

Коли йдеться про виклики, з якими стикається людство сьогодні – від екологічних криз на зразок Чорнобильської аварії до кремлівських дезінформаційних кампаній та впливу війни на суспільство, – Україну часто називають лабораторією. Українці реагують на ці виклики, демонструючи стійкість і креативність та перетворюючи Україну на скарбницю культурних стратегій опору. Український досвід критично важливий, щоб адекватно розуміти і відповідати на сучасні глобальні загрози у сферах довкілля, безпеки та дезінформації.

Структура резиденції

Освітня частина

Протягом освітньої частини резиденції учасниці/ки вивчатимуть український досвід культурного спротиву під керівництвом міжнародних експерток/ів. На них чекають три тематичні семінари:

● Після Чорнобиля: культурний ландшафт постнуклеарної доби (Тамара Гундорова)
● Війна та брехня: кремлівські дезінформаційні кампанії (Пітер Померанцев)
● Театр війни: художні рефлексії воєнної травми (Олеся Хромейчук)

Воркшоп Британської бібліотеки у гібридному форматі (онлайн/наживо) познайомить учасників/ць із дотичними до тем Української лабораторії виданнями, що зберігаються в українській колекції головного книгосховища Великої Британії. Подорож до Києва приведе їх до чорнобильської зони відчуження та Лабораторії журналістики суспільного інтересу.

Творча частина

Під час творчої частини резиденції учасниці/ки працюватимуть у трьох парах, розподілених тематично. Вони розроблятимуть свої тексти під супроводом кураторки Української лабораторії (Саша Довжик), під час сесій внутрішнього рецензування та воркшопів із професійними письменницями з України (Ірина Шувалова) та Великої Британії (Джулія Белл). Фотограф Мстислав Чернов інтерпретує тексти учасниць/ків візуально. Результатом резиденції стане публікація написаних протягом резиденції творів українськими та англомовними медіапартнерами (Критика, Коридор, Тиждень; openDemocracy, MIR, The Ecologist).

Робоча мова резиденції – англійська. Резиденти/ки писатимуть рідною мовою (англійською та українською), після чого з їхніми текстами працюватимуть професійні перекладачi/ки. Всі воркшопи та сесії рецензування відбуватимуться англійською мовою, тому важливо, щоб усі учасниці/ки вільно володіли англійською.

Ключові дати

21 березня 2022: дедлайн подачі заявок

11 квітня 2022: оголошення відібраних учасниць(ків)

9 травня–17 червня 2022: 6-тижнева письменницька резиденція (онлайн)

19–22 травня 2022: подорож до Києва

1–24 серпня 2022: публікація текстів Української лабораторії

Вересень 2022: публічні презентації в трьох містах України та Лондоні

Оплата

Учасники/ці з України отримають гонорари в розмірі £1,170. Резиденція передбачає, що учасниці/ки будуть задіяні приблизно три робочі дні протягом шести тижнів резиденції.

Вимоги до кандидатів/ок

● Вільне володіння англійською
● Дві (або більше) публікації (онлайн або друк). Жанри публікацій можуть включати короткі оповідання, есеї та інші форми творчого нон-фікшн. Оскільки резиденція розрахована на письменниць/ків на ранньому етапі кар’єри, заявки від авторок/ів, що вже мають опубліковану книгу, НЕ будуть розглядатися
● Інтерес до тем Української лабораторії (довкілля, дезінформація, сучасна війни через призму України) та кроскультурного діалогу

Українське журі

● Андрій Курков, письменник, президент Українського ПЕН
● Тетяна Огаркова, літературознавиця, есеїстка, журналістка
● Оксана Луцишина, письменниця, літературознавиця, перекладачка

Як подати заявку

До 21 березня 2022 кандидати/ки мають заповнити онлайн-форму заявки та додати до неї мотиваційний лист і зразок свого письма. З додатковими питаннями можна звертатися до кураторки проєкту Саші Довжик: dovzhyk@ukrainianinstitute.org.uk.

У банері використано роботу Олександра Хвостенка-Хвостова, сценічна установка до вистави "МОБ" (за Е. Сінклером), 1924. Колекція Мистецького Арсеналу, Київ.

3 лютого 2022
249
Теги: #UKRAINE LAB
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: