ПЕН виступив із заявою щодо ситуації навколо виборів президента Києво-Могилянської академії

423
Роздрукувати
ПЕН виступив із заявою щодо ситуації навколо виборів президента Києво-Могилянської академії
Фото: сайт НаУКМА.

Правозахисники, письменники, науковці, освітяни, викладачі, журналісти, громадські діячі висловили глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася навколо виборів президента Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Під час другого туру 27 січня 2022 року сталася спроба зірвати вибори президента НаУКМА. Невідомі увірвалися на виборчу дільницю і викрали скриньку для голосування. Поліція знайшла її неушкодженою, і виборча комісія змогла підбити підсумки. Вибори, на яких із результатом у 235 голосів (52,8%) переміг Сергій Квіт, одноголосно підтримала академічна спільнота.

"Ці результати визнала вся спільнота університету: Вчена рада й студентські організації університету, Асоціація випускників, Наглядова рада. Про свою підтримку рішення виборчої комісії заявила також низка партнерів НаУКМА. Все це засвідчує цілковиту єдність академічної спільноти щодо результатів виборів президента НаУКМА", – ідеться в заяві.

На думку членів Українського ПЕН, небажання МОН визнати результати виборів суперечить принципу автономії університету.

"Спроба міністра освіти втрутитися у виборчий процес чи намагання проігнорувати рішення спільноти (як-от поспішне і протиправне призначення нового конкурсу чи інші дії), на наш погляд, є порушенням принципу автономії університету, а отже – спробою обмежити академічну свободу.

Український ПЕН вимагає від Міністерства освіти і науки України невідкладно завершити формальну процедуру для підписання контракту з обраним президентом НаУКМА, на чому наполягає вся спільнота університету та всі її організації. Закликаємо українські медіа, правозахисні та інші громадські організації виступити на захист виборів президента НаУКМА, що відбулися 27 січня 2022 року", – зазначено у зверненні.

Перелік підписантів і повний текст заяви можна переглянути за посиланням.

3 лютого 2022
423
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: