Товариство "Міжнародний Меморіал" ліквідовано

253
Роздрукувати
Товариство "Міжнародний Меморіал" ліквідовано

28 грудня Верховний суд Росії ухвалив рішення про ліквідацію товариства "Міжнародний Меморіал" та його структурних організацій. "Меморіал" звинуватили в систематичному порушенні законодавства про "іноземних агентів".

Генеральна прокуратура заявила, що організація "створює брехливий образ СРСР як терористичної держави, реабілітує нацистських злочинців".

За словами голови правління "Меморіалу" Яна Рачинського, організація оскаржуватиме рішення суду і звертатиметься до Європейського суду з прав людини. Свою діяльність "Меморіал" не припинятиме, оскільки має у своєму складі структури, не зареєстровані як юридичні особи.

Нагадаємо, 17 листопада члени Українського ПЕН виступили з відкритим зверненням на підтримку Правозахисного центру "Меморіал". З 1987 року організація займається дослідженням історії політичних репресій радянського тоталітарного режиму, допомагає жертвам переслідувань і захищає права людини. Завдяки "Меморіалу" світ дізнався імена мільйонів українців, які стали жертвами сталінського терору, та місця їх поховань. У сучасній Росії правозахисний центр займається справами бранців Кремля та порушеннями основоположних прав людини. Кримських татар, незаконно ув'язнених в окупованому Росією Криму, "Меморіал" також вважає політв'язнями.

28 грудня 2021
253
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: