Вікторія Амеліна – лауреатка Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021

Польський Інститут у Києві оголосив ім'я лауреата Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021. Нею стала членкиня Українського ПЕН, письменниця Вікторія Амеліна.
"Проза Вікторії Амеліної – чудовий приклад субтельної аналітики індивідуальних та національних травм. Авторка одна з небагатьох у сучасному літературному процесі, хто змальовує вплив колективних катаклізмів на свідомість сучасників й очевидців (як-от Революції гідності у романі "Синдром листопаду"), так і поколіннєве відлуння трагедій минулого (травматичні спогади про Голодомор у романі "Дім для Дома")", – ідеться в аплікаційній формі на сторінці Польського Інституту.
До трійки фіналістів увійшов член Українського ПЕН, письменник і перекладач Павло Коробчук, а також письменниця Катерина Бабкіна.
Фіналістів зі списку запропонованих інституціями та приватними особами номінантів обирало польсько-українське журі. До його складу увійшли: Анджей Бєньковський – віце-директор Національного центру культури (Варшава); Олена Гусейнова – членкиня Українського ПЕН, письменниця, журналістка, радіоведуча; Олександра Коваль – членкиня Українського ПЕН, директорка Українського інституту книги; Катажина Котинська – україністка, літературознавиця, перекладачка; Роберт Чижевський – директор Польського Інституту у Києві (голова журі).
Премія Конрада заснована Польським Інститутом у Києві 2007 року. Її вручають раз на два роки. Премію присуджують українському письменникові/письменниці віком до 40 років (вік на момент вручення) за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Зокрема, жюрі звертає увагу на прозову українськомовну творчість номінантів, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури. Лауреат Премії Конрада 2021 отримає 3000 євро (від Польського Інституту у Києві) й піврічну стипендію Gaude Polonia (від Партнера Премії – Національного центру культури). Лауреатами премії в різні роки ставали Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук(2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.