Вікторія Амеліна та Павло Коробчук – серед фіналістів Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021

247
Роздрукувати
Вікторія Амеліна та Павло Коробчук – серед фіналістів Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021

Польський Інститут у Києві оголосив фіналістів Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021. Ними стали члени Українського ПЕН Вікторія Амеліна та Павло Коробчук, а також Катерина Бабкіна.

"Проза Вікторії Амеліної – чудовий приклад субтельної аналітики індивідуальних та національних травм. Авторка одна з небагатьох у сучасному літературному процесі, хто змальовує вплив колективних катаклізмів на свідомість сучасників й очевидців (як-от Революції гідності у романі "Синдром листопаду"), так і поколіннєве відлуння трагедій минулого (травматичні спогади про Голодомор у романі "Дім для Дома")"

"У творчості Павла Коробчука чуйність, сентиментальність чи то танцює, чи то бореться з метафорою. А за візерунками його сенсів завжди – історія і дух доби, не залежно чи це співана поезія, чи ключові клапани прозових текстів," – йдеться на сайті Польського Інституту.

Ім'я переможця стане відоме під час церемонії вручення 15 грудня. Онлайн-трансляція відбудеться на Facebook-сторінці Польського інституту у Києві.

Фіналістів зі списку запропонованих інституціями та приватними особами номінантів обирало польсько-українське журі. До його складу увійшли: Анджей Бєньковський – віце-директор Національного центру культури (Варшава); Олена Гусейнова – членкиня Українського ПЕН, письменниця, журналістка, радіоведуча; Олександра Коваль – членкиня Українського ПЕН, директорка Українського інституту книги; Катажина Котинська – україністка, літературознавиця, перекладачка; Роберт Чижевський – директор Польського Інституту у Києві (голова журі).

Премія Конрада заснована Польським Інститутом у Києві 2007 року. Її вручають раз на два роки. Премію присуджують українському письменникові/письменниці віком до 40 років (вік на момент вручення) за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Зокрема, жюрі звертає увагу на прозову українськомовну творчість номінантів, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури. Лауреат Премії Конрада 2021 отримає 3000 євро (від Польського Інституту у Києві) й піврічну стипендію Gaude Polonia (від Партнера Премії – Національного центру культури). Лауреатами премії в різні роки ставали Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).

10 грудня 2021
247
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: