Понад шістдесят членів Українського ПЕН виступили з відкритою заявою на підтримку Gazeta Wyborcza

165
Роздрукувати
Понад шістдесят членів Українського ПЕН виступили з відкритою заявою на підтримку Gazeta Wyborcza

Українські інтелектуали висловили занепокоєння спробами позбавити найвідоміше польське видання Gazeta Wyborcza редакційної незалежності.

23 листопада 2021 року видавця газети Єжи Вуйціка, котрий пропрацював у виданні 30 років, звільнило правління акціонерного товариства Agora S.A., у структурі якого перебуває Gazeta Wyborcza. На сполох почали бити головний редактор щоденника Адам Міхнік та його заступник Ярослав Курський. На їхню думку, наступним кроком може стати об’єднання часопису Gazeta Wyborcza з онлайн-платформою Gazeta.pl, котра пропонує читачам спрощені тексти переважно розважального контенту. Керівництво видання висловлює побоювання, що внаслідок дифузії штат видання скоротять, а редакційну незалежність принесуть у жертву прибутковості.

Члени Українського ПЕН підтримали керівництво Gazeta Wyborcza і назвали дії акціонерного товариства наслідком безпрецедентного політичного тиску владної партії, яка керує Польщею з 2015 року.

"Залишившись нині одним із небагатьох польських медіа, які можуть критикувати уряд, Gazeta Wyborcza є речником масових громадянських кампаній і протестів. Ми особливо цінуємо відданість газети та її керівництва ідеалам українсько-польської співпраці, підтримку нею української меншини в Польщі в відстоюванні власних громадянських прав, а також підтримку демократичних сил в Україні у часи мозольного тридцятирічного протистояння натискові авторитарної Росії та в часи революцій. Ми росли на цій газеті і росли разом із нею. Вона надихала нас на власні проєкти й активність. Сьогодні ми поруч з Адамом Міхніком і його співробітниками у цьому начебто "корпоративному конфлікті", наслідком якого може стати згортання вільної преси в Польщі," – йдеться в заяві Українського ПЕН.

Станом на 14:00, звернення підтримали вже понад шістдесят членів Українського ПЕН. Збір підписів триватиме до 5 грудня. Підтримати заяву можна за посиланням: https://forms.gle/oAsiugsr91oskW5q7.

2 грудня 2021
165
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: