У Криму затримали журналістів, які висвітлювали звільнення незаконно ув’язненого адвоката

242
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
У Криму затримали журналістів, які висвітлювали звільнення незаконно ув’язненого адвоката
ФБ-сторінка “Крымская солидарность”

23 листопада співробітники російського ОМОН у Сімферополі затримали 5 журналістів, які висвітлювали звільнення незаконно ув’язненого адвоката Едема Семедляєва. Серед затриманих кореспонденти "Кримської солідарності" Енвер Алімов, Алім Сулейманов, Вілен Темер’янов, які мали прес-карти і редакційне завдання, а також громадянські журналісти Длявер Ібрагімов і Сімар Аблялілов.

Ввечері 23 листопада кілька десятків кримськотатарських активістів зібралися біля сімферопольського ізолятора тимчасового тримання, щоб зустріти адвоката Едема Семедляєва, який 12 діб відбував незаконний арешт за виконання своїх адвокатських обов’язків. Семедляєв є захисником десятка незаконно ув’язнених кримськотатарських активістів, в тому числі громадянського журналіста Ремзі Бекірова. Адвоката заарештували 11 листопада за відмову припинити запис складання протоколів на своїх підзахисних і звинуватили у "непокорі законним вимогам поліції".

ОМОН почав затримувати активістів ще до виходу Семедляєва з ізолятора. Всього, за підрахунками "Кримської солідарності", було затримано 31 активіста. Серед них багатодітні жінки і одна неповнолітня. Усіх затриманих доставили у відділи поліції Залізничного, Київського та Центрального районів Сімферополя. Співробітники поліції довгий час безпідставно не допускали адвокатів до затриманих.

Вночі та вранці 24 листопада 5 затриманих жінок відпустили. Всі інші, в тому числі журналісти, продовжують перебувати в неволі, очікуючи на суд.

Затримання активістів засудили Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова та Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Нагадаємо, що наразі щонайменше 127 українських громадян перебувають у в’язницях або під домашнім арештом в Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів. Серед них 12 є журналістами, зокрема 10 кримськотатарських громадянських журналістів.

24 листопада 2021
242
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: