Членкиня ПЕН Ірина Шувалова отримала спецвідзнаку Премії Львова − міста літератури ЮНЕСКО

192
Роздрукувати
Членкиня ПЕН Ірина Шувалова отримала спецвідзнаку Премії Львова − міста літератури ЮНЕСКО

Церемонія нагородження відбулася 14 грудня у Львівській міській раді. Гран-прі здобув полтавський письменник і перекладач Сергій Осока − за збірку "Три лини для Марії" (Видавництво Старого Лева, художнє оформлення − Мар'яна Савка). Члени журі відзначили "майстерність короткої прози, де люди ранять і зцілюють одні одних, за вміння помітити і схопити словами нюанси й тонкощі неміського повільного життя у згоді з природою та у протистоянні з нею, за зануреність в архепити і плекання живого зв`язку поклонінь".

Ірина Шувалова отримала спецвідзнаку за збірку "Каміньсадліс" (Видавництво Старого Лева) − "за відкриття вимірів минулого в речах і подіях повсякдення, за оживлення значень прадавніх символів, які незримо програмують нашу сучасність, за глобальність і понадчасовість поетичного мислення".

Премія Львова − міста літератури ЮНЕСКО − найбільша літературна премія, що її присуджує міська влада в Україні. На отримання відзнаки номінували оригінальні або перекладні твори, вперше опубліковані українською мовою 2020 року.

Окрім Ірини Шувалової, до переліку цьогорічних фіналістів увійшли четверо членів Українського ПЕН: Богдан Коломійчук ("Експрес до Ґаліції"), Василь Махно ("Уздовж океану на ровері"), Андрій Бондар (переклад з польської книжки Вітольда Шабловського "Як нагодувати диктатора") та Катерина Міхаліцина ("Квіти біля четвертого"). До короткого списку премії також потрапила Вікторія Стах із перекладом з російської книжки "Світлий Шлях": історія одного концтабору" члена Українського ПЕН Станіслава Асєєва.

Фото: Андрій Андрух.

15 грудня 2021
192
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: