Стали відомі імена фіналістів і фіналісток Ukraine Lab

6 письменників з України та Великої Британії відібрано для письменницької онлайн-резиденції Українська лабораторія, яку проводить Український інститут у Лондоні у партнерстві з Українським ПЕН та Українським інститутом за фінансування Британської ради в рамках UK/UA Season.
Ми отримали 104 заявки від письменників і письменниць на початку їхньої кар’єри, зацікавлених у дослідженні України через літературне мистецтво.
Фіналіст(к)ами відбору стали:
- Софія Челяк, яка займається документацією військових злочинів Росії в Україні та яка подала заявку на участь в Українській лабораторії, щоб "отримати всі можливі знання та навички, необхідні, щоб свідчити".
- Лєна Козар, яка пише: "На нашу мову, нашу історію, нашу культуру здійснено напад. Я прагну бути частиною опору, який захищає їх у безпеці та виводить у зовнішній світ".
- Катерина Яковленко, яка вивчає створення та трансформацію героїчних наративів Донбасу та шукає способи "наділити слова силою і боротьбою".
- Фібі Матільда Пейдж, яка "хотіла б зробити свій внесок у покращення розуміння історії та культури України і заохотити людей, мало обізнаних із нинішніми подіями, вчитися та дізнаватися більше".
- Кріс Міхалович, який надихається унікальною українською "літературою, кухнею та мистецтвом, цими універсальними культурними продуктами, які стають специфічно українськими завдяки історії опору колоніалізму та прагненню свободи".
- Джонні Тернбулл, "залучений до української культурної та екологічної спільнот", що прагне, аби "його академічні та публіцистичні тексти служили людям, з якими він працює в Чорнобильській зоні відчуження та всюди в Україні".
Учасники й учасниці Української лабораторії працюватимуть над творами в стилі творчого нонфікшн, які будуть розглядати глобальні виклики через призму України. Резиденція розпочнеться 5 липня і триватиме 6 тижнів. Твори Української лабораторії будуть опубліковані медіапартнерами проєкту, а згодом і антологізовані.
Журі українського конкурсу:
- Андрій Курков – письменник, президент Українського ПЕН
- Тетяна Огаркова – літературознавиця, есеїстка, журналістка
- Оксана Луцишина – письменниця, літературознавиця, перекладачка
Журі британського конкурсу:
- Олеся Хромейчук – директорка, Український інститут у Лондоні
- Саша Довжик – кураторка спеціальних проєктів, Український інститут у Лондоні
- Анастасія Денисенко – голова літературних програм, Український інститут
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.