Стали відомі імена фіналістів і фіналісток Ukraine Lab

600
You can read this article in English
Стали відомі імена фіналістів і фіналісток Ukraine Lab

6 письменників з України та Великої Британії відібрано для письменницької онлайн-резиденції Українська лабораторія, яку проводить Український інститут у Лондоні у партнерстві з Українським ПЕН та Українським інститутом за фінансування Британської ради в рамках UK/UA Season.

Ми отримали 104 заявки від письменників і письменниць на початку їхньої кар’єри, зацікавлених у дослідженні України через літературне мистецтво.

Фіналіст(к)ами відбору стали:

  • Софія Челяк, яка займається документацією військових злочинів Росії в Україні та яка подала заявку на участь в Українській лабораторії, щоб "отримати всі можливі знання та навички, необхідні, щоб свідчити".
  • Лєна Козар, яка пише: "На нашу мову, нашу історію, нашу культуру здійснено напад. Я прагну бути частиною опору, який захищає їх у безпеці та виводить у зовнішній світ".
  • Катерина Яковленко, яка вивчає створення та трансформацію героїчних наративів Донбасу та шукає способи "наділити слова силою і боротьбою".
  • Фібі Матільда ​​Пейдж, яка "хотіла б зробити свій внесок у покращення розуміння історії та культури України і заохотити людей, мало обізнаних із нинішніми подіями, вчитися та дізнаватися більше".
  • Кріс Міхалович, який надихається унікальною українською "літературою, кухнею та мистецтвом, цими універсальними культурними продуктами, які стають специфічно українськими завдяки історії опору колоніалізму та прагненню свободи".
  • Джонні Тернбулл, "залучений до української культурної та екологічної спільнот", що прагне, аби "його академічні та публіцистичні тексти служили людям, з якими він працює в Чорнобильській зоні відчуження та всюди в Україні".

Учасники й учасниці Української лабораторії працюватимуть над творами в стилі творчого нонфікшн, які будуть розглядати глобальні виклики через призму України. Резиденція розпочнеться 5 липня і триватиме 6 тижнів. Твори Української лабораторії будуть опубліковані медіапартнерами проєкту, а згодом і антологізовані.

Журі українського конкурсу:

Журі британського конкурсу:

  • Олеся Хромейчук директорка, Український інститут у Лондоні
  • Саша Довжик кураторка спеціальних проєктів, Український інститут у Лондоні
  • Анастасія Денисенко голова літературних програм, Український інститут
21 червня 2022
600
Теги: #UKRAINE LAB
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: