На фронті загинув громадський активіст Роман Ратушний

436
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
На фронті загинув громадський активіст Роман Ратушний
Фото: Богдан Кутєпов

9 червня в бою поблизу Ізюма на Харківщині загинув київський активіст, голова ГО "Захистимо Протасів Яр", син авторки ПЕН Світлани Поваляєвої Роман Ратушний. З перших днів повномасштабної війни Росії проти України Роман зі зброєю в руках захищав рідне місто. Після звільнення Київської області від окупантів він долучився до 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний яр" у якості розвідника. Брав участь у звільненні Тростянця, воював на Сумщині та під Ізюмом.

Романові було 24 роки. У 16 років він був активним учасником Революції Гідності. В ніч на 30 листопада 2013 року Роман був одним з тих, хто постраждав від атаки "Беркута". З 2018 року Роман боровся за збереження зеленої зони у Протасовому Яру в центрі Києва і недопущення там незаконної забудови. Згодом він заснував ГО "Захистимо Протасів Яр". За свою діяльність Роман Ратушний неодноразово отримував погрози від влади та забудовників.

Прощання з Романом Ратушним відбудеться у Києві на Майдані Незалежності цими вихідними.

Висловлюємо найщиріші та найглибші співчуття батькам Героя та його близьким. Безмежна вдячність та вічна пам'ять Роману Ратушному...

Номер картки Світлани Поваляєвої:
4149609012655017

14 червня 2022
436
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: