Окупанти незаконно затримали кримськотатарського активіста та журналіста Ролана Османова

173
You can read this article in English
Окупанти незаконно затримали кримськотатарського активіста та журналіста Ролана Османова
Фото: Кримська солідарність

15 березня в селі Урожайному Сімферопольського району Криму російські окупанти провели незаконний обшук у будинку кримськотатарського активіста й журналіста Ролана Османова. Його відвезли до управління ФСБ у Сімферополі, повідомляє громадська організація "Кримська солідарність".

Незаконний обшук російські силовики провели у звʼязку з повідомленням про "пошкодження залізниці" в Бахчисарайському районі 23 лютого 2023 року. До незаконно затриманого Османова не допустили його адвоката Едема Семедляєва.

"Я уклав угоду, прибув представляти його інтереси. Повідомив на прохідній про свій намір зустрітися з підзахисним. До мене вийшов юрисконсульт ФСБ Руслан Алексейчук. Відійшов на 15 хвилин, а потім знову вийшов і повідомив, що зараз юридична допомога Ролану не потрібна. З його слів, із ним не проводять жодних процесуальних дій", – повідомив адвокат Едем Семедляєв.

У будинку Ролана Османова вже проводили незаконний обшук у 2019 році. Тоді окупанти нібито шукали в нього вдома наркотики, але нічого не знайшли. Крім того, 13 липня 2022 року активіста затримували біля будівлі окупаційного Верховного суду Криму, де тривав процес у справі Нарімана Джеляла, повідомляє Крим.Реалії. Османову закидали розміщення у Facebook публікацій, які "дискредитують збройні сили РФ". Затримання Османов знімав на телефон, не погоджувався їхати з російськими силовиками до відділу "центру Е" (Центр із протидії екстремізму МВС РФ) і "чинив опір". За це на нього склали адміністративний протокол. У вересні 2022 року Ролана Османова оштрафували на 40 тисяч рублів за "дискредитацію" російської армії.

Ролан Османов – активний учасник протестів проти знищення Ханського палацу в Бахчисараї під виглядом "реставрації", яку проводять російські окупанти. Він регулярно відвідує незаконні судові засідання у справах політвʼязнів в окупованому Криму.

15 березня 2023
173
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: