Окупанти засудили правозахисника Максима Буткевича до 13 років колонії

Так звані "суди" на тимчасово окупованих росіянами частинах Донецької та Луганської областей "засудили" правозахисника, журналіста та військовослужбовця Максима Буткевича до 13 років позбавлення волі. Разом із Буткевичем, окупанти винесли "вирок" ще двом українським військовим – Вікторові Похозею та Владиславові Шелю. Їх "засудили" до 8,5 та 18,5 років увʼязнення відповідно.
Окупанти обвинувачують українських військовослужбовців у "жорстокому поводженні з цивільним населенням" та "застосуванні заборонених методів у збройному конфлікті". Крім того, Максима Буткевича так званий "суд" звинуватив у "замаху на вбивство двох осіб" та "умисному ушкодженні майна".
Український правозахисник, журналіст, співзасновник Центру прав людини ZMINA та "Громадського радіо" Максим Буткевич потрапив у полон до російських окупантів у червні 2022 року. Це сталося в районі Золотого і Гірського на Луганщині. Росіяни тримали Буткевича в полоні на тимчасово окупованій території Луганської області. 24 червня на пропагандистських ресурсах окупантів з'явилося відео допиту правозахисника та його побратимів.
Максим Буткевич – український правозахисник, який спеціалізується на допомозі біженцям, переселенцям та протидії дискримінації. Він координатор та співзасновник проєкту "Без кордонів", який надає допомогу шукачам притулку, переселенцям та протидіє мові ворожнечі. Під час Майдану Максим Буткевич був репортером і ведучим програм Громадського радіо. Раніше він також працював на BBC World Service та низці українських телеканалів, був гостьовим лектором НаУКМА, а також входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.
З березня 2022 року Максим Буткевич захищав Україну від російських окупантів в лавах Збройних сил України.
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.