Галина Крук стала лауреаткою премії Women in Arts 2023 у номінації "Жінки в літературі"

7 березня у Києві під гаслом "Вогонь запеклих не пече" вчетверте вручили премію Women in Arts. The Resistance. Церемонія охопила 2021 та 2022 роки, оскільки торік не відбулася через повномасштабне російське вторгнення. Окремим критерієм цьогорічного відбору став внесок у перемогу, що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сферах, що безпосередньо наближає перемогу України.
Лауреаткою премії Women in Arts. The Resistance за 2023 рік у номінації "Жінки в літературі" стала поетка і членкиня Українського ПЕН Галина Крук.
"Хочу подякувати всім, без кого моя цьогорічна волонтерська робота та робота з промоції України та української літератури за кордоном була б неможливою, всім, хто запрошував, організовував, сприяв, перекладав, видавав, переймався та просто був поряд і підтримував добрим словом і вчасно поданою рукою. А найбільша подяка, шана і доземний уклін усім нашим військовим, тим, що надто дорогою ціною стримують ворога і дозволяють нам мати це відчуття тилу і порівняної безпеки, найчастіше – без відзнак, нагород і часто навіть без ротацій. Це те, від чого моє серце плаче, але все ж – руки не мають права опускатися. Сил нам усім! Героям слава і вічна шана загиблим!" – написала лауреатка на своїй сторінці у Facebook.
Галина Крук пише про війну, яку Росія веде проти України, з 2014 року. Тоді ж поетка почала займатися волонтерською діяльністю. Від початку повномасштабного російського вторгнення Галина Крук використовує свою публічність для того, щоби розповідати про Україну за кордоном і збирати кошти на потреби українських військових. Завдяки численним фінансовим пожертвам небайдужих вона закуповувала і допомагала привозити з-за кордону кровоспинні медикаменти, аптечки, турнікети, бронежилети, тактичні рукавиці, розвантажувальні плечопоясні системи, наколінники, термобілизну й тепловізори.
Лауреатками премії Women in Arts. The Resistance в інших номінаціях цьогоріч стали Алевтина Кахідзе, Алла Загайкевич, Ніна Захоженко, Аліна Горлова, Юлія Ваганова, Анастасія Платонова та Юлія Сидорова (Куба).




Women in Arts – це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Переможниць визначають у таких номінаціях: жінки у візуальному мистецтві, жінки в музиці, жінки в театрі, жінки в кіно, жінки в літературі, жінки в культурному менеджменті, жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях. Із 2021 року вручають також і особливу відзнаку – жінкам, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру. Для відбору переможниць залучаються незалежні експерти та експертки у сферах, що відповідають кожній із номінацій.
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.