Премія імені Георгія Ґонґадзе створила Платформу пам’яті журналістів "Реквієм"

94
Роздрукувати
Премія імені Георгія Ґонґадзе створила Платформу пам’яті журналістів "Реквієм"

Премія імені Георгія Ґонґадзе створила Платформу пам’яті журналістів, загиблих внаслідок повномасштабної війни Росії проти України, "Реквієм".

На сторінці зібрано інформацію про 48 журналістів та журналісток, які загинули після початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. Серед них є історії восьми українських та закордонних медійників та медійниць, вбитих під час виконання журналістських завдань. А також історії тих, хто став жертвами російських обстрілів міст, тих, хто загинув від рук російської армії в окупованих росіянами містах, а також тих, хто загинув в лавах ЗСУ.

Над проєктом працювали команди Премії Ґонґадзе та Українського ПЕН у партнерстві з Інститутом масової інформації. Спеціально для Платформи пам’яті "Реквієм" автори та авторки Валерія Буняк, Діана Делюрман, Ірина Родіна, Альона Савчук, Максим Ситніков та Маргарита Тулуп збирали історії загиблих, спілкуючись із їхніми родичами та колегами, а також досліджуючи матеріали з відкритих джерел.

Платформа пам’яті "Реквієм" стала продовженням проєкту із серії фотовиставок, які Український ПЕН разом із партнерами організовував в різних містах України з березня 2022 року. Метою цих фотовиставок було привернути увагу до загроз, з якими стикаються журналісти з боку російської армії. А також закликати міжнародну медіаспільноту називати війну війною, не повторюючи наративів російської пропаганди. Із перших днів вторгнення медійники ставали жертвами злочинів: обстрілів, обшуків, шантажу, а також опинялись в полоні чи поповнювали ряди зниклих безвісти.

Архів інформації про минулі виставки, а також анонси майбутніх подій зібрано в окремому розділі Платформи.

Проєкт створено за підтримки Національного фонду на підтримку демократії.

Ініціатори проєкту – Український ПЕН та Премії Ґонґадзе. Організаційний партнер – Інститут масової інформації.

Премія імені Георгія Ґонґадзе – відзнака для журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням Українська правда.

 

24 лютого 2023
94
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: