Громадянський журналіст Амет Сулейманов, якого росіяни утримують під домашнім арештом, під загрозою ув'язнення

Попри захворювання серця, яке перешкоджає утриманню під вартою, громадянського журналіста Амета Сулейманова окупанти намагаються запроторити до в'язниці. За словами дружини журналіста Лілі Люманової, в’язниця для Амета дорівнює смерті, адже там він точно не отримуватиме необхідну медичну допомогу.
Через захворювання серця громадянський журналіст Амет Сулейманов вже протягом трьох років, відколи його незаконно заарештували, утримується під домашнім арештом. Наразі він стоїть у черзі на трансплантацію клапана серця. Амет страждає від артеріальної та мітральної недостатності. Крім того, навіть за окупаційним законодавством, це захворювання включене до переліку таких, що перешкоджають утриманню під вартою.
За свою громадську і журналістську діяльність Амет Сулейманов був затриманий 11 березня 2020 року в Бахчисараї разом із ще трьома кримськими татарами. Окупанти його звинуватили у нібито належності до "Хізб ут-Тахрір". У 2021 році Південний окружний військовий суд РФ незаконно засудив Амета до 12 років ув’язнення.

Справа Амета Сулейманова розглядалася з порушенням права на справедливий суд, а основними доказами для суду були свідчення анонімних свідків, які у подальшому заявляли, що дали їх під тиском, а також лінгвістичні експертизи розмов обвинувачених мусульман. При цьому клопотання сторони захисту про проведення альтернативних експертиз постійно ігнорувалися суддями. Ці факти вказують на фальсифікацію доказів слідчими ФСБ.
Розгляд апеляції у російському суді в Ростові-на-Дону заплановано на 1 лютого.
Наразі щонайменше 158 українських громадян перебувають у в’язницях або під домашнім арештом в Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів. Серед них 16 є журналістами, включаючи 12 кримськотатарських громадянських журналістів.
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.