Український ПЕН передав зібрані книжки чернігівським бібліотекам

157
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Заступник виконавчої директорки
Український ПЕН передав зібрані книжки чернігівським бібліотекам

Наприкінці 2022 року Український ПЕН проводив збір книжок для двох чернігівських бібліотек, постраждалих внаслідок російських обстрілів. До збору долучилися автори ПЕН, видавництва і десятки людей з різних куточків України, які передали сотні книжок. 26 січня всі зібрані нами книжки були передані Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського і Бібліотеці для дітей ім. О. Довженка.

Будівля, в якій знаходяться обидві бібліотеки, постраждала від варварських дій російських окупантів, які обстріляли історичний центр Чернігова 27 лютого 2022 року. Тоді російським снарядом, який розірвався неподалік, були вибиті вікна і двері, пошкоджені стіни, дах і система опалення будівлі. Працівники бібліотеки під обстрілами рятували бібліотечні фонди. Станом на січень 2023 року в будівлі вже замінені вікна, йдуть роботи з ремонту даху.

Попри всі складності бібліотека обслуговує читачів і регулярно проводить заходи, тож авторки ПЕН Ольга Герасим'юк та Катерина Єгорушкіна мали змогу зустрітися з читачами й читачками в приміщенні бібліотеки. Говорили про інформаційну війну та роль літератури у проговорюванні травми. Ольга Герасим'юк, яка очолює Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, поділилася власним досвідом боротьби з російською пропагандою, а Катерина Єгорушкіна зачитала фрагменти текстів свого проєкту "Голоси свідків" про людей, які пережили окупацію. Авторки передали свої книжки чернігівським бібліотекам, які постраждали внаслідок російської агресії.

Дякуємо всім, хто долучився і допоміг нам зібрати книжки для бібліотек Чернігова. Нагадуємо, що триває збір книжок для пошкоджених і зруйнованих бібліотек на деокупованих територіях Миколаївщини.
Умови нашого збору:

  • Ми збираємо книжки для дітей, підлітків і дорослих українською і англійською мовами.
  • Збір триватиме до 19 лютого.
  • Надсилати книжки потрібно на відділення Нової Пошти №44 в Миколаєві, отримувачка – Липа Неллі Олексіївна, +380633974498.
27 січня 2023
157
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: