Роман Андрія Куркова увійшов до довгого списку Міжнародної Букерівської премії

232
Роздрукувати
Роман Андрія Куркова увійшов до довгого списку Міжнародної Букерівської премії
Фото: The Booker Prizes

Міжнародна Букерівська премія оголосила довгий список номінантів на відзнаку за 2023 рік. До переліку увійшли 13 видань з Африки, Азії, Європи та Латинської Америки.

У довгому списку Міжнародної Букерівської премії за 2023 рік – роман письменника і президента Українського ПЕН Андрія Куркова (2018-2022) "Львівська гастроль Джимі Хендрікса" (Jimi Hendrix Live in Lviv) у перекладі Рубена Вуллі.

"Дивні речі кояться в космополітичному Львові на заході України. Над містом кружляють чайки, повітря пахне сіллю, хоча Львів – далеко від моря. Чудернацька компанія збирається навколо таємничої могили на Личаківському цвинтарі: серед них – колишній офіцер КҐБ і літній хіпі, за яким він раніше шпигував. Незабаром капітан Рябцев та Алік Олісевич обʼєднуються, щоб зʼясувати походження аномалій", – йдеться в анотації на сайті премії.

Із довгим списком номінантів можна ознайомитися за посиланням.

Фото: The Booker Prizes

Міжнародна Букерівська премія оголосить короткий список номінантів 18 квітня. Імʼя переможця стане відомим під час церемонії, яка відбудеться 23 травня 2023 року в Лондоні.

Цьогоріч до журі премії увійшли: французько-марокканська письменниця Лейла Слімані (голова журі); один із провідних британських перекладачів з української мови Уям Блекер; малайзійський новеліст Тан Тван Енґ; авторка і критикиня видання New Yorker Парул Сегал; літературний редактор Finacial Times Фредерік Штудеманн.

Міжнародна Букерівська премія була заснована 2005 року. Її вручають щороку за найкращий зразок художньої літератури з усього світу, перекладений англійською мовою та виданий у Великій Британії та Ірландії. Призовий фонд сумою в £50,000 розподіляється порівну між автором та перекладачем.

15 березня 2023
232
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: