Володимир Єрмоленко – публічний амбасадор Максима Буткевича

168
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Заступник виконавчої директорки
Володимир Єрмоленко – публічний амбасадор Максима Буткевича

Президент Українського ПЕН, філософ, письменник, журналіст Володимир Єрмоленко долучився до правозахисної програми #SolidarityWords, ставши публічним амбасадором журналіста і правозахисника Максима Буткевича.

Максим Буткевич - український правозахисник, журналіст, співзасновник Центру прав людини ZMINA та "Громадського радіо". Як правозахисник Буткевич спеціалізується на допомозі біженцям, переселенцям та протидії дискримінації. Він координатор та співзасновник проєкту "Без кордонів", який надає допомогу шукачам притулку, переселенцям та протидіє мові ворожнечі. Під час Майдану Максим Буткевич був репортером і ведучим програм Громадського радіо. Раніше він також працював на BBC World Service та низці українських телеканалів, був гостьовим лектором НаУКМА, а також входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

З березня 2022 року Максим Буткевич захищав Україну від російських окупантів в лавах Збройних сил України. У червні 2022 року Буткевич потрапив у полон до російських окупантів у районі Золотого і Гірського на Луганщині. 10 березня 2023 року так звані "суди" на тимчасово окупованих росіянами частинах Донецької та Луганської областей "засудили" Буткевича до 13 років позбавлення волі, звинувативши його у "жорстокому поводженні з цивільним населенням" та "застосуванні заборонених методів у збройному конфлікті". Крім того, Максима Буткевича так званий "суд" звинуватив у "замаху на вбивство двох осіб" та "умисному ушкодженні майна".

#SolidarityWords є спільним проєктом Українського ПЕН та Центру прав людини ZMINA, в рамках якого відомі українські письменники та журналісти стали амбасадорами українських політв’язнів-журналістів, ув’язнених у Російській Федерації та на тимчасово окупованих територіях України. У своїх публікаціях, інтерв’ю, під час публічних заходів в Україні та за кордоном амбасадори закликають звільнити політв’язнів та розповідають про їхні справи. Програма солідарності покликана привернути увагу до справ українських заручників Кремля та сприяти міжнародному тиску на Росію для їхнього звільнення.

Володимир Єрмоленко став 16-м амбасадором журналіста-політв'язня в рамках #SolidarityWords.

14 березня 2023
168
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: