Окупанти засудили Нарімана Джеляла до 17 років, Асана Ахтемова до 15 років

637
You can read this article in English
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Заступник виконавчої директорки
Окупанти засудили Нарімана Джеляла до 17 років, Асана Ахтемова до 15 років
Наріман Джелял та брати Ахтемови в день оголошення вироку. Фото: Кримський процес

Окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив "вирок" у сфабрикованій справі проти першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, громадянського журналіста Асана Ахтемова та його брата Азіза Ахтемова. На трьох вони отримали 45 років позбавлення волі: Наріману Джелялу присудили 17 років, Асану Ахтемову 15 років, Азізу Ахтемову 13 років.

"Суд" визнав їх винними у вчиненні диверсії на газогоні в селищі Перевальне, в контрабанді і зберіганні вибухових речовин. Окрім позбавлення волі всім трьом присудили штрафи від 500 до 700 тисяч рублів. Додатково Наріману Джелялу присудили обмеження в правах на 1,5 року після завершення вироку.

Наріман Джелял і брати Ахтемови були затримані російськими окупантами 4 вересня 2021 року. Їх затримали через кілька днів після участі Нарімана Джеляла в Установчому Саміті Міжнародної Кримської платформи. З 6 вересня затримані перебувають під незаконним політично мотивованим арештом. Процес над ними відбувався із грубими порушеннями та за відсутності реальної доказової бази.

У останньому слові в суді Наріман Джелял сказав:

Вирок ви винесете не нам. Це ваш вирок. Бо в судний день вам не допоможуть жодні фальсифікації та лжесвідчення. І коли справедлива кара за вашу несправедливість вас наздожене, можливо, ви згадаєте три наші імені. А скоріше набагато більше імен

21 вересня 2022
637
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: