Лист Українського ПЕН до міжнародної ПЕН-спільноти

751
You can read this article in English
Лист Українського ПЕН до міжнародної ПЕН-спільноти

Дорогі колеги по спільній праці у ПЕН!

Ми змалку чули приказку, що друзів пізнають у біді. У справедливості цієї приказки нам випало переконатися тепер, коли ця біда до нас прийшла. Війна, яку веде з нами Кремль, жорстока і безжальна. За задумом Путіна, ми маємо зникнути як окрема нація й незалежна держава. Наші демократичні свободи є викликом для кремлівського авторитарного режиму. Міра брехні, якою цей режим спотворює образ України в очах світу, жахає. Тим часом масово гинуть люди, передусім мирні мешканці наших сплюндрованих міст.

І саме на тлі цієї великої біди особливо дорогою і значущою є солідарність з вашого боку, друзі. Ми не в силі перелічити всіх, хто на цей час висловив нам свою підтримку, але повірте, що всі ваші добрі побажання творять потужний кумулятивний ефект загальносвітової підтримки і сповнюють наші серця великою вдячністю.

Ми високо цінуємо також ваші пропозиції практичної допомоги. У ситуації гуманітарної катастрофи, в яку внаслідок російської агресії швидко поринає наша країна, окремі ПЕН-центри зуміли виробити цілий механізм дуже ефективної підтримки, яку ми вдячно приймаємо. Не сумніваємось, що для всіх наших авторів, які скористаються цією допомогою, вона стане неоціненною.

Окремо хочемо подякувати Білоруському ПЕН-центрові, який, щиро солідаризуючись з нами і допомагаючи, змушений протистояти власному авторитарному режимові. Ми пам’ятаємо, через що вам довелося пройти у вашій країні, і знаємо, чим загрожують вашим авторам і митцям ці слова підтримки, а тому надзвичайно цінуємо їх.

Завершити свого подячного листа ми хотіли б словами кримськотатарського журналіста і правозахисника Сервера Мустафаєва, який уже четвертий рік карається у російських тюрмах: "Палець зламати легко – кулак неможливо. Коли ми єдині – ми непереможні".

З вдячністю за солідарність,
Український ПЕН

Звернення підписали:

01. Коробчук Павло
Письменник, перекладач, музикант
8 березня 2022
751
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: