У Києві стартує літературно-волонтерський проєкт “Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”

246
Роздрукувати
У Києві стартує літературно-волонтерський проєкт “Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”

Український ПЕН запускає серію культурних подій у Києві на підтримку Збройних Сил України – "Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН". Їхня мета – повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників та захисниць.

Перший захід відбудеться 10 серпня о 19:00 у просторі ПЕН у Києві.

Лектор: Тарас Лютий, філософ, письменник, колумніст, музикант, член Українського ПЕН.

Тема лекції: "Сковорода: філософ у часи імперської експансії"

Життя Григорія Сковороди припадає на XVIII століття. В історії Старої України це період втрати автономії та перетворення Гетьманщини на провінцію. В умовах експансії Російської імперії такий стан справ залишає небагато шансів для свободи людини і в політичній, і в культурній сфері. Місія Сковороди полягає в протистоянні означеному крахові. Філософ висуває програму філософсько-антропологічного й освітньо-педагогічного проєкту формування особистості.

Тарас Лютий – доктор філософських наук, письменник, колумніст та музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Григорія Сковороди. Автор наукових монографій "Нігілізм: анатомія Ніщо" (2002), "Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади" (2016), поетичної збірки "Елегії" (2010), збірки поезій та оповідань "Паладини луни" (2019), збірки малої прози "Вулики сновидінь" (2007), а також збірок есеїв "Корабель шаленців" (2017) та "Культура принад і спротиву" (2020). Лауреат Премії імені Юрія Шевельова 2020 року.

Захід відбудеться наживо в Києві на Подолі. Умовою участі є благодійний внесок для Фонду "Повернись живим". Мінімальна сума – 100 грн. Внесок можна зробити за посиланням: https://savelife.in.ua/donate/

Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму. Детальніша інформація про захід і місце події надійде всім зареєстрованим учасникам в окремому листі від організаторів.

У разі повітряної тривоги всі учасники події зможуть пройти до укриття на нижньому поверсі будівлі.

5 серпня 2022
246
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: