У липні Росія забрала життя 4 українських журналістів

589
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
У липні Росія забрала життя 4 українських журналістів

Протягом липня російські війська вбили 4 українських журналістів. Всього з 24 лютого 2022 року загинуло 37 українських та закордонних журналістів. 8 з них загинули під час виконання службових обов'язків, 29 внаслідок російських обстрілів, катувань або захищаючи Україну в лавах ЗСУ.

Володимир Даценко

Володимир Даценко. Фото: Facebook-сторінка Володимира Даценка

14 липня унаслідок ракетного обстрілу Вінниці загинув журналіст ГО "Дорожній контроль Вінниця", волонтер, захисник України Володимир Даценко. У день обстрілу він привіз свого побратима в приватну клініку, яка вигоріла вщент. Протягом двох днів журналіст був у списку зниклих безвісти. 15 липня було підтверджено його загибель. На місці вбивства Володимира Даценка було знайдене його обгоріле журналістське посвідчення.

Обгоріле посвідчення журналіста Володимира Даценка. Фото: фейсбук Володимира Затайдуха 

На початку повномасштабного вторгнення Росії Даценко разом з учасниками організації "Дорожній контроль Вінниця" допомагав патрулювати Вінницю. Коли у місті стало більш спокійно, журналіст поїхав на передову в якості добровольця.

Моє серце там. Я маю захищати нашу країну.

У Володимира Даценка залишилося троє дітей, батьки, сестра та дівчина, з якою він мріяв одружитися після війни.

Карім Гуламов

Карім Гуламов. Фото: Іnstagram

17 липня стало відомо про загибель на фронті ведучого музичного телеканалу М2 та військовослужбовця ЗСУ Каріма Гуламова. Він був ветераном АТО в складі Сил спецоперацій ЗСУ, служив у 73-му центрі спецоперацій.

До початку повномасштабного вторгнення Росії Гуламов вів "Військовий хіт-парад" на телеканалі М2. Телеведучий працював разом з Андрієм Антоненком "Ріффмастером" та брав участь у громадянських акціях. Після 24 лютого 2022 року Гуламов  знову став на захист України. Серед іншого він допомагав евакуюватися мешканцям Ірпеня. Представник "Інформнапалму" Михайло Макарук відзначає, що Гуламов був для багатьох взірцем:

Успішний телеведучий, який за покликом серця став справжнім і щирим Воїном з початку війни.

Микола Рачок

Микола Рачок. Фото: Facebook Павла Кашчука

21 липня стало відомо про загибель на фронті журналіста Миколи Рачка. Він працював у виданні на автомобільну тематику InfoCar. Микола Рачок захищав Україну в лавах ЗСУ з перших днів повномасштабного російського вторгнення.

За словами побратимів, Рачок був справжнім воїном, який свідомо йшов у бій. Незважаючи на пропозицію взяти довшу відпустку він повернувся  на фронт майже одразу після важких боїв у Луганській області. Головний редактор видання InfoCar Павло Кашчук відзначає, що попри брак бойового досвіду і військових навичок Рачок не вагаючись пішов на фронт: 

Чи можна перемогти Країну у якій худорлявий філолог бере в руки зброю і стає справжнім воїном знищуючи елітні  підрозділи ворога? Не думаю.

Олександр Савоченко

Олександр Савоченко. Фото: Facebook Олександра Савоченка

27 липня стало відомо про загибель журналіста Олександра Савоченка. Він працював на телеканалі СТБ, в інформаційному агентстві AFP, на Суспільному та телеканалі Київ. Робив аналітичні сюжети на економічну та політичну тематику, працював редактором-міжнародником. Від початку повномасштабного російського вторгнення Савоченко пішов добровольцем захищати Україну. Воїн загинув під Бахмутом на Донеччині.

Редакторка телеканалу Київ Ірина Главацька згадує Савоченка як талановитого журналіста:

Як же боляче втрачати таких: сміливих, добрих, розумних, талановитих, щирих, щедрих на добро. 

В Олександра Савоченка залишилися дружина, батьки, старший брат та бабуся. 

4 серпня 2022
589
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: