На війні з Росією загинув поет, військовий і волонтер Гліб Бабіч

276
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
На війні з Росією загинув поет, військовий і волонтер Гліб Бабіч
Фото: Facebook Гліба Бабіча

28 липня стало відомо про загибель поета, автора пісень, волонтера, керівника і співзасновника ГО "Республіка. Брати по Зброї"  Гліба Бабіча.  53-річний поет загинув захищаючи Україну від російських окупантів.

З 2014 до 2019 року Гліб Бабіч захищав східні рубежі України в АТО і ООС. Воював у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді, де мав позивний "Лєнтяй". За роки служби автор пройшов Мар'їнку, Широкине, Водяне, Авдіївку, Дебальцеве. Паралельно Бабіч займався волонтерством. Згодом він став співзасновником і головою правління ветеранської організації "Республіка. Брати по Зброї".

Гліб Бабіч був автором текстів пісень гурту Kozak System. Пісня на слова Бабіча "Подай зброю" стала неофіційним гімном 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Кліп до цієї пісні записували на передовій.  

У 2021 році у видавництві "Білка" вийшла двомовна поетична збірка Гліба Бабіча "Вірші та пісні". У ній зібрані твори Бабіча на військову тематику. 

З початком повномасштабного вторгнення РФ Гліб Бабіч повернувся на фронт, де загинув захищаючи Україну.

29 липня 2022
276
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: