В Криму окупанти викрали громадянського журналіста Ролана Османова

200
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
В Криму окупанти викрали громадянського журналіста Ролана Османова
Фото: Крим.Реалії

13 липня біля будівлі тзв. "Верховного суду Криму" невідомі в масках викрали громадянського журналіста та активіста Ролана Османова. Повідомляється, що його утримують в окупаційному "Центрі протидії екстремізму". 

Ролан Османов – кримський активіст, блогер і журналіст інтернет-видання UA SOUTH. У 2018 році він брав участь у пікеті біля Ханського палацу в Бахчисараї, протестуючи проти його знищення. Крім цього, Ролан постійний слухач на судових засіданнях у політично вмотивованих справах на півострові.  

У 2019 році російські окупанти проводили в будинку Ролана обшук. Вони заявили, що нібито шукали наркотики, але зрештою нічого не знайшли.

4 вересня 2021 року Османов був серед 40 затриманих біля будівлі управління ФСБ у Сімферополі. Туди прийшли люди після того, як окупанти затримали 5 лідерів кримських татар: Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова. 3 грудня 2021 року тзв. "Київський районний суд" Сімферополя визнав Османова винним у порушенні обмежень режиму підвищеної готовності та призначив штраф у розмірі 15 тисяч рублів. 2 лютого 2022 року рішення щодо штрафу залишила в силі апеляція.

Головний редактор UA SOUTH  Осман Пашаєв повідомив, що на момент затримання Ролан Османов працював над матеріалом про родину першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому – журналіста, Нарімана Джеляла, якого росіяни майже рік утримують в ув'язненні за політичними мотивами і хочуть засудити до 19 років позбавлення волі.

13 липня 2022
200
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: