Члени Українського ПЕН вимагають запровадження культурних санкцій проти Росії

212
Роздрукувати
Члени Українського ПЕН вимагають запровадження культурних санкцій проти Росії

Понад 3,5 тисячі культурних діячів, серед яких члени Українського ПЕН, підписали петицію про запровадження культурних санкцій щодо Російської Федерації через свавільне порушення міжнародних договорів та суспільних норм.

"Вимагаємо вслід за політичними, економічними, спортивними й іншими санкціями накласти на неї також культурні санкції, і тим самим обмежити її культурну присутність на міжнародній арені", - йдеться в заяві.

Підписанти наголошують, що в Росії, фактично тоталітарній країні, культура виконує сервісну функцію і слугує політичній пропаганді. Підписанти вимагають скасувати всі проєкти, до яких причетна Російська Федерація, та проєкти, які мають фінансування російського походження. Пропонується також заборонити роботу російських культурних центрів на території держав-партнерок і вилучити з наглядових рад та культурних альянсів громадян Російської Федерації, відмовитися від спонсорства та організаційної підтримки.

Підписанти заяви вимагають скасування участб представників Російської Федерації у міжнародних мистецьких подіях (виставки та ярмарки сучасного мистецтва, зокрема Венеційська бієнале, Art Basel, Documenta та інші; Каннський, Берлінський, Венеційський та інші міжнародні кінофестивалі; Зальцбурзький фестиваль, Авіньйонський фестиваль, Фестиваль Арена ді Верона та інші театральні й музичні події; літературні події, серед яких Франкфуртський книжковий ярмарок, Лондонський книжковий форум тощо).

У петиції пропонується унеможливити висвітлення російської культури в мас-медіа і припинити співпрацю з артистами та митцями, які відкрито підтримують режим Путіна. Автори петиції наголошують, що так уже вчинили Мюнхенська філармонія, Роттердамський філармонійний оркестр, Театр Ла Скала, Королівська опера в Лондоні та багато інших культурних організацій.

Водночас автори петиції підтримують позицію тих російських митців, які засудили російську війну проти України:

"Ми, люди, які працюють з культурою і мистецтвом, високо цінуємо позицію деяких російських митців, що відкрито засудили агресію та військові дії Російської Федерації проти України. Вони не можуть бути звинуваченими в крімінальних вчинках їхнього уряду. Мистецтво завжди стоїть на передовій гуманістичних цінностей. Ми розуміємо, що культура не може слугувати пропагандистським цілям, а має бути спрямованою на розвиток критичного мислення та пошук діалогу".

Поставити свій підпис під петицією можна за посиланням.

27 лютого 2022
212
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: