Шість років за ґратами і 110 тисяч рублів штрафу: в окупованому Криму винесли вирок Владиславу Єсипенку

182
Роздрукувати
Шість років за ґратами і 110 тисяч рублів штрафу: в окупованому Криму винесли вирок Владиславу Єсипенку
Фото: Кримська солідарність

Підконтрольний Росії Сімферопольський районний суд в тимчасово окупованому Криму оголосив вирок журналісту-фрілансеру "Крим.Реалії" Владиславові Єсипенку. Його засудили до шести років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 110 тисяч рублів. Про це повідомляє "Крим.Реалії".

Владислав Єсипенко був затриманий 10 березня 2021 року в Автономній Республіці Крим Федеральною службою безпеки РФ. Його звинуватили у "незаконному зберіганні й перевезенні вибухового пристрою". Насправді ж Єсипенка затримали через його політичні погляди. Зокрема, відвідування акції з нагоди дня народження Тараса Шевченка, яка відбулась у Сімферополі 9 березня 2021 року. Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як позаштатного співробітника, фрілансера Радіо Свобода, проєкту Крим.Реалії, який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму. Прокурор Олена Продольна вимагала для Єсипенка 11 років увʼязнення.

Член Українського ПЕН, журналіст і телеведучий Віталій Портников, який є амбасадором Владислава Єсипенка в межах програми #SolidarityWords, порівняв "суд" над політвʼязнем зі сталінськими репресіями:

"Відмінність хіба що в тому, що жертви сталінських репресій жили в закупореній країні: часто навіть їхні родичі боялися за них заступитися, а світ мало що розумів у тіньовій стороні процесів Вишинського. З процесом над Єсипенком, незважаючи на те, що путінське "правосуддя" 2022 року все більше нагадує сталінське "правосуддя" 30-х років минулого століття, все інакше. За цим процесом уважно стежать і в Україні, і у світі. І мало хто має сумніви – хіба що прокурор Продольна – що Владислава судять саме за його професійну діяльність. Що він ніякий не шпигун і диверсант, а просто журналіст, який розповідав правду про життя в анексованому Криму."

У день оголошення вироку 16 лютого Український ПЕН спільно з правозахисними та медійними організаціями виступив із заявою на підтримку Владислава Єсипенка. Підписанти звернення засудили політично вмотивоване увʼязнення і вимагають негайно звільнити Єсипенка та всіх бранців Кремля, які утримуються в місцях несвободи в Росії та в окупованому нею Криму.

16 лютого 2022
182
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: