Зоя Казанжи стала амбасадоркою кримського політв'язня Вілена Темер'янова

107
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
Зоя Казанжи стала амбасадоркою кримського політв'язня Вілена Темер'янова

Журналістка, письменниця, блогерка, громадська активістка Зоя Казанжи стала амбасадоркою ув'язненого громадянського журналіста та кореспондента інтернет-видання "Грані.ру" Вілена Темер'янова в межах проєкту #SolidarityWords.

Вілен Темер'янов був заарештований російськими окупантами 12 серпня 2022 року. За день до арешту росіяни провели незаконний обшук в будинку журналіста і затримали його. За свідченням дружини Темер'янова, під час обшуку тзв. "правоохоронці" намагалися щось підкинути. Журналіст також повідомляв, що після затримання йому не давали їжу і воду.

Раніше окупанти неодноразово переслідували Вілена Темер'янова за його журналістську діяльність. 23 листопада 2021 року під час виконання редакційного завдання Темер'янов був затриманий окупаційною поліцією та заарештований на 14 діб за висвітлення зустрічі кримськими татарами звільненого з арешту адвоката Едема Семедляєва. 3 листопада 2020 року журналіста затримали біля тзв. "Кримського гарнізонного військвого суду", де він висвітлював політично вмотивовану справу Червоногвардійської групи "Хізб-ут-Тахрір".

#SolidarityWords є спільним проєктом Українського ПЕН та Центру прав людини ZMINA, в рамках якого відомі українські письменники та журналісти стали амбасадорами українських політв’язнів-журналістів, ув’язнених у Російській Федерації та тимчасово окупованому Криму. У своїх публікаціях, інтерв’ю, під час публічних заходів в Україні та за кордоном амбасадори закликають звільнити політв’язнів та розповідають про їхні справи. Програма солідарності покликана привернути увагу до справ українських заручників Кремля та сприяти міжнародному тиску на Росію для їхнього звільнення.

Зоя Казанжи стала 15-ю амбасадоркою журналіста-політв'язня в рамках #SolidarityWords.

8 вересня 2022
107
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: