Росіяни заарештували ще одного громадянського журналіста в Криму

446
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
Росіяни заарештували ще одного громадянського журналіста в Криму
Фото: Кримська солідарність

На тлі повномасштабної війни росіяни продовжують політично вмотивовані переслідування громадянських журналістів в тимчасово окупованому Криму. О 4 ранку 11 серпня окупанти влаштували масові обшуки і затримання кримськотатарських активістів. Серед тих, до кого в дім увірвалися силовики, був громадянський журналіст та кореспондент інтернет-видання "Грані.ру" Вілен Темер'янов. Наступного дня тзв. "Київський районний суд" заарештував його на 2 місяці за підозрою у приналежності до міжнародної ісламської організації "Хізб ут-Тахрір". Судилище проходило в закритому режимі.

Окрім Темер'янова того дня були заарештовані ще 5 кримськотатарських активістів: Енвер Крош, Мурат Мустафаєв, Едем Бекіров, Рінат Алієв та Сеітяй Аббозов. Всі вони звинувачуються у приналежності до "Хізб ут-Тахрір". Під час транспортування до Сімферополя співробітники ФСБ били і катували Енвера Кроша, вимагаючи в нього пароль від телефона. Вілен Темер'янов повідомив, що йому цілий день не давали їжу і воду.

Дружина Темер'янова Ельмаз розповіла, що під час обшуку їхнього будинку в селі Вільне окупанти намагалися підкинути їм книгу:

Я звернула увагу на одного зі співробітників і мені здалося, що в нього книга під футболкою. Вілен звернувся до слідчого з проханням, щоб його підлеглий підняв одяг – переконатися, що під футболкою нічого немає. Слідчий аж почервонів, почав грубити, мовляв, чому мій співробітник має піднімати футболку.

Окрім будинку Темер'янова окупанти обшукали помешкання його матері. Під час обшуку окупанти підкинули жінці книги. Ельмаз Темер'янова каже:

Свекрусі підкинули дві книги на кухні, на поличку, де в неї крупи. На одній книзі написано великими літерами "Халіфат", а друга – тонка брошура. Обидві книги були білі, виглядали наче нові. І коли вони проводили обшук у кухні, нікого окрім них там не було.

Адвокатка і правозахисниця Лутфіє Зудієва каже, що раніше окупанти неодноразово переслідували Вілена Темер'янова за його журналістську діяльність:

Вілен теж кілька разів зазнавав адміністративних переслідувань, проти нього порушувалися адміністративні справи, штрафи він виплачував. Крім цього, адміністративний арешт він також відбував.

23 листопада 2021 року під час виконання редакційного завдання Темер'янов був затриманий окупаційною поліцією та заарештований на 14 діб за висвітлення зустрічі кримськими татарами звільненого з арешту адвоката Едема Семедляєва. 3 листопада 2020 року Темер'янова затримали біля тзв. "Кримського гарнізонного військвого суду", де він висвітлював політично вмотивовану справу Червоногвардійської групи "Хізб-ут-Тахрір".

18 серпня 2022
446
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: