Володимир Єрмоленко отримав Премію імені Мирослава Поповича

175
Роздрукувати
Володимир Єрмоленко отримав Премію імені Мирослава Поповича

Письменник, філософ та член Українського ПЕН Володимир Єрмоленко був нагороджений Премією імені Мирослава Поповича за свою працю “Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть”.

"Це особливе відчуття – отримати премію імені людини, яка була одним із твоїх головних учителів – і досі є, і завжди буде. Премію імені Мирослава Поповича. "Плинні ідеології" написані під його керівництвом і присвячені його пам'яті. Дякую Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАНУ за таку довіру – вважаю це авансом. Тягнутися до вас, Мирославе Володимировичу, до вашого горизонту і до вашого масштабу, і тягнутися... Не думаю, що доросту. Але добре, що є куди", – написав на своїй Facebook-сторінці Володимир Єрмоленко.

image

Книга “Плинні ідеології” вийшла друком у видавництві “Дух і літера” у 2018 році. Це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ-ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це також детальний і безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей. Книжку написано на межі різних дисциплін: філософії, історії ідей, політології та історії літератури.

Нагадаємо, що за книгу "Плинні ідеології" Володимир Єрмоленко отримав Премію імені Петра Могили, а також став лауреатом Премії імені Юрія Шевельова у 2018 році.

21 жовтня 2021
175
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: