Галина Крук та Андрій Бондар – переможці премії Bookforum Best Book Award 2021

300
Роздрукувати
Галина Крук та Андрій Бондар – переможці премії Bookforum Best Book Award 2021

16 вересня у рамках 28 Bookforum у Львові відбулася церемонія нагородження переможців премії Bookforum Best Book Award 2021. За відзнаку змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. Книжки оцінювали журі у трьох містах — Львові (голова Василь Кметь), Києві (голова Ярина Цимбал), Харкові (голова Ростислав Мельников) й Одесі (голова Галина Дольник).

У номінації Сучасна українська література відзначили книгу Галини Крук "Хто завгодно, тільки не я", видавництво "Vivat" за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності.

image

У цій збірці оповідань Галина Крук воєдино сплетені ніжні, інтимні, а часом і моторошні переживання. Герої книжки десь бродять поміж нас, однак лиш на цих сторінках ми зможемо прочитати їхні думки. Тут і карантинні хроніки зі справжніми тривогами і розрадами, які довелося пережити кожному з нас. І відчуття втрати, коли замість людини залишається лише стара фотокартка. І телефонні розмови, які все ніяк не можуть відбутися, бо абоненти один для одного недоступні…

Спокусливі, емоційні, близькі — історії в "Хто завгодно, тільки не я" зіткані з почуттів. І, попри назву, вони про нас. Саме про нас.

Нагороду фокусної теми фестивалю отримала Андрія Бондаря "Ласощі для Медора", Видавництво Старого Лева за дар виявити не так оголені нерви, як найістотніші явні нурти нашої сучасності.

image

"Ласощі для Медора" — збірка есеїв, які Андрій Бондар написав упродовж 2017–2020 років. Есеїстика тут є способом досліджувати і осмислювати світ через власну систему цінностей і досвіду. За інтелектуальним роздумом прозирає відвертість, а у формі короткої прози ховаються глибші сенси й часом несподівані висновки: порожнечу можна наповнити, визначення "падіння з висоти власного зросту" може стосуватися не лише травмування тіла, але й морального падіння, яке завжди відбувається з висоти власної етичної конструкції, а втрати згодом можуть обернутися набутками, варто лише поглянути на них під іншим кутом зору.

Гран-прі — Євген Пшеничний "Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог", видавництво "Коло" за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення.

Класична українська література — Леонід Чернов "Чудаки прикрашають світ", видавництво "Темпора" за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих.

Іноземна література в українському перекладі — переклад Віталія Кривоноса епосу "Старша Едда", Видавництво Жупанського за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

Non-fiction — Олександр Савчук "Я — мене — мені…(і довкруги). Спогади" за якісно доповнене нове видання мемуарів видатного інтелектуала Юрія Шевельова.

Література для дітей від 0 до 6 — Олеся Мамчич "Овва як бува! Абетка з історії України" видавництва "Портал" за книжку-маячок, на яку орієнтуватимуться.

Література для дітей від 7 до 12 — Ліна Максимчук "Козаки правлять країною", видавництво "Discururs" за успішний відхід від шаблонів та оригінальне подання історичного матеріалу.

Література для підлітків і Young Adult — Наталка Малетич "Леся. Мандрівний клубочок" видавництва "Портал" за сміливу інтерпретацію образу Лесі Українки.

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці — Денис Казанський і Марина Воротинцева "Як Україна втрачала Донбас", видавництво "Чорна гора" за болючий і дієвий посібник для майбутніх поколінь.

Візуальна книга — Пйтор Лукашевич (перекладач Андрій Пояров) "Об’єднання Митців artes (1929-1935) [та інші історії львівського модернізму]", Центр міської історії Центрально-Східної за фундаментальне осмислення мистецтва феномену львівського модернізму.

Наукова література — Наталія Тихолоз "Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби" львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка за розкриття багаторівневої складної долі Петра Франка.

Комікси та графічні романи — переможця номінації не визначили через малу кількість поданих книжок.

Нагадаємо, що Премія BookForum Best Book Award була заснована 1995 року і проводиться в межах BookForum. Організатором конкурсу є громадська організація "Форум видавців".

17 вересня 2021
300
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: